Groenpeil

Hippolytushoef Oost (woonkern) in Hollands Kroon

Buurt in wijk Hippolytushoef, gemeente Hollands Kroon, postcodegebied 1777. 1.905 inwoners in 861 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 564 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
861
CBS 2025
Inwoners
1.905
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 322.000
CBS 2025, gemeente € 369.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
70,6%
EP-Online, 564 gelabeld
Dekking energielabels
65,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hippolytushoef Oost (woonkern)
Labelverdeling Hippolytushoef Oost (woonkern)
LabelAandeelWoningen
A+++2,7%15
A++0,5%3
A+2,1%12
A31,9%180
B33,3%188
C23,9%135
D2,0%11
E0,4%2
F0,5%3
G2,7%15
Totaal gelabeld100%564
Ter vergelijking: gemeente Hollands Kroon
Ter vergelijking: gemeente Hollands Kroon
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%94
A+++6,2%796
A++1,9%243
A+3,1%395
A33,0%4.262
B15,7%2.023
C21,0%2.711
D7,8%1.010
E3,9%497
F2,9%375
G3,8%490
Totaal gelabeld100%12.896
Energielabels Hippolytushoef Oost (woonkern) vergeleken met Hollands Kroon
LabelStavenHippolytushoef Oost (woonkern)Hollands Kroon
A++++0,0%0,7%
A+++2,7%6,2%
A++0,5%1,9%
A+2,1%3,1%
A31,9%33,0%
B33,3%15,7%
C23,9%21,0%
D2,0%7,8%
E0,4%3,9%
F0,5%2,9%
G2,7%3,8%

Hippolytushoef Oost (woonkern) Hollands Kroon

Deze verdeling gaat over de 65,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hippolytushoef Oost (woonkern) vergeleken met Hollands Kroon
BouwperiodeStavenHippolytushoef Oost (woonkern)Hollands Kroon
vóór 19455,9%12,4%
1945–19641,2%12,3%
1965–19740,2%21,6%
1975–199155,3%19,5%
1992–200533,2%15,4%
2006–20144,3%9,8%
2015 en later0,0%9,0%

Hippolytushoef Oost (woonkern) Hollands Kroon

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 55,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hippolytushoef Oost (woonkern) vergeleken met Hollands Kroon
WoningtypeStavenHippolytushoef Oost (woonkern)Hollands Kroon
Vrijstaand15,2%23,8%
Twee-onder-een-kap33,7%25,4%
Hoekwoning4,6%7,4%
Tussenwoning27,1%28,3%
Appartement18,8%14,3%
Onbekend type0,5%0,7%

Hippolytushoef Oost (woonkern) Hollands Kroon

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
313
36,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.190 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hippolytushoef

Alle buurten in Hollands Kroon

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.