Groenpeil

Fluitenberg kern in Hoogeveen

Buurt in wijk Wijk 52 Fluitenberg, gemeente Hoogeveen, postcodegebied 7931. 500 inwoners in 189 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 99 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,8%.

Woningen
189
CBS 2025
Inwoners
500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 432.000
CBS 2025, gemeente € 286.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
79,8%
EP-Online, 99 gelabeld
Dekking energielabels
52,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Fluitenberg kern
Labelverdeling Fluitenberg kern
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%1
A+++3,0%3
A++5,1%5
A+1,0%1
A55,6%55
B14,1%14
C12,1%12
D3,0%3
E4,0%4
F1,0%1
Totaal gelabeld100%99
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%96
A+++1,8%293
A++0,8%132
A+2,3%372
A35,6%5.752
B15,7%2.536
C24,4%3.936
D8,6%1.387
E4,6%736
F2,4%385
G3,3%536
Totaal gelabeld100%16.161
Energielabels Fluitenberg kern vergeleken met Hoogeveen
LabelStavenFluitenberg kernHoogeveen
A++++1,0%0,6%
A+++3,0%1,8%
A++5,1%0,8%
A+1,0%2,3%
A55,6%35,6%
B14,1%15,7%
C12,1%24,4%
D3,0%8,6%
E4,0%4,6%
F1,0%2,4%
G0,0%3,3%

Fluitenberg kern Hoogeveen

Deze verdeling gaat over de 52,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Fluitenberg kern vergeleken met Hoogeveen
BouwperiodeStavenFluitenberg kernHoogeveen
vóór 19455,1%5,4%
1945–196410,1%18,8%
1965–19748,1%24,6%
1975–199121,2%23,8%
1992–200511,1%13,7%
2006–201433,3%9,3%
2015 en later11,1%4,4%

Fluitenberg kern Hoogeveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 33,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Fluitenberg kern vergeleken met Hoogeveen
WoningtypeStavenFluitenberg kernHoogeveen
Vrijstaand48,5%14,0%
Twee-onder-een-kap40,4%25,0%
Hoekwoning1,0%4,0%
Tussenwoning10,1%26,2%
Appartement0,0%30,5%
Onbekend type0,0%0,3%

Fluitenberg kern Hoogeveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
72,0%
CBS 2024
Installaties
102
54,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
455 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Hoogeveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.