Groenpeil

Hollandscheveld kern in Hoogeveen

Buurt in wijk Wijk 54 Hollandscheveld, gemeente Hoogeveen, postcodegebied 7913. 3.660 inwoners in 1.531 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 868 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,8%.

Woningen
1.531
CBS 2025
Inwoners
3.660
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 310.000
CBS 2025, gemeente € 286.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
53,5%
EP-Online, 868 gelabeld
Dekking energielabels
56,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hollandscheveld kern
Labelverdeling Hollandscheveld kern
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%2
A+++0,7%6
A++0,8%7
A+1,0%9
A33,9%294
B16,8%146
C21,0%182
D13,0%113
E5,5%48
F4,3%37
G2,8%24
Totaal gelabeld100%868
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%96
A+++1,8%293
A++0,8%132
A+2,3%372
A35,6%5.752
B15,7%2.536
C24,4%3.936
D8,6%1.387
E4,6%736
F2,4%385
G3,3%536
Totaal gelabeld100%16.161
Energielabels Hollandscheveld kern vergeleken met Hoogeveen
LabelStavenHollandscheveld kernHoogeveen
A++++0,2%0,6%
A+++0,7%1,8%
A++0,8%0,8%
A+1,0%2,3%
A33,9%35,6%
B16,8%15,7%
C21,0%24,4%
D13,0%8,6%
E5,5%4,6%
F4,3%2,4%
G2,8%3,3%

Hollandscheveld kern Hoogeveen

Deze verdeling gaat over de 56,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hollandscheveld kern vergeleken met Hoogeveen
BouwperiodeStavenHollandscheveld kernHoogeveen
vóór 19454,6%5,4%
1945–196420,9%18,8%
1965–197418,4%24,6%
1975–199120,2%23,8%
1992–200515,8%13,7%
2006–201416,8%9,3%
2015 en later3,3%4,4%

Hollandscheveld kern Hoogeveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 20,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hollandscheveld kern vergeleken met Hoogeveen
WoningtypeStavenHollandscheveld kernHoogeveen
Vrijstaand17,5%14,0%
Twee-onder-een-kap41,4%25,0%
Hoekwoning4,1%4,0%
Tussenwoning22,0%26,2%
Appartement13,9%30,5%
Onbekend type1,0%0,3%

Hollandscheveld kern Hoogeveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
514
33,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.216 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 54 Hollandscheveld

Alle buurten in Hoogeveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.