Groenpeil

Nieuweroord kern in Hoogeveen

Buurt in wijk Wijk 57 Nieuweroord, gemeente Hoogeveen, postcodegebied 7912. 500 inwoners in 199 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 87 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
199
CBS 2025
Inwoners
500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 334.000
CBS 2025, gemeente € 286.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
57,5%
EP-Online, 87 gelabeld
Dekking energielabels
43,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Nieuweroord kern
Labelverdeling Nieuweroord kern
LabelAandeelWoningen
A++1,1%1
A+1,1%1
A33,3%29
B21,8%19
C24,1%21
D4,6%4
E3,4%3
F4,6%4
G5,7%5
Totaal gelabeld100%87
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%97
A+++1,9%311
A++0,9%142
A+2,5%398
A35,5%5.724
B15,7%2.530
C24,2%3.898
D8,5%1.378
E4,6%735
F2,4%379
G3,3%526
Totaal gelabeld100%16.118
Energielabels Nieuweroord kern vergeleken met Hoogeveen
LabelStavenNieuweroord kernHoogeveen
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%1,9%
A++1,1%0,9%
A+1,1%2,5%
A33,3%35,5%
B21,8%15,7%
C24,1%24,2%
D4,6%8,5%
E3,4%4,6%
F4,6%2,4%
G5,7%3,3%

Nieuweroord kern Hoogeveen

Deze verdeling gaat over de 43,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuweroord kern vergeleken met Hoogeveen
BouwperiodeStavenNieuweroord kernHoogeveen
vóór 194511,5%5,5%
1945–196419,5%18,8%
1965–197417,2%24,7%
1975–199126,4%23,7%
1992–200517,2%13,7%
2006–20146,9%9,3%
2015 en later1,1%4,4%

Nieuweroord kern Hoogeveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Nieuweroord kern vergeleken met Hoogeveen
WoningtypeStavenNieuweroord kernHoogeveen
Vrijstaand37,9%13,9%
Twee-onder-een-kap47,1%25,0%
Hoekwoning2,3%4,1%
Tussenwoning12,6%26,2%
Appartement0,0%30,5%
Onbekend type0,0%0,3%

Nieuweroord kern Hoogeveen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
81
40,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
373 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Hoogeveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.