Groenpeil

Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 03 in Hoorn

Buurt in wijk Wijk 35 Bangert en Oosterpolder, gemeente Hoorn, postcodegebied 1689. 1.885 inwoners in 629 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 467 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,5%.

Woningen
629
CBS 2025
Inwoners
1.885
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 509.000
CBS 2025, gemeente € 365.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
98,3%
EP-Online, 467 gelabeld
Dekking energielabels
74,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 03
Labelverdeling Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 03
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%5
A++1,9%9
A+5,1%24
A89,9%420
B0,2%1
C0,6%3
D0,4%2
E0,2%1
G0,4%2
Totaal gelabeld100%467
Ter vergelijking: gemeente Hoorn
Ter vergelijking: gemeente Hoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%151
A+++4,6%1.050
A++2,0%459
A+3,6%811
A36,9%8.370
B22,7%5.139
C22,1%5.009
D3,5%794
E1,5%344
F1,2%277
G1,2%264
Totaal gelabeld100%22.668
Energielabels Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 03 vergeleken met Hoorn
LabelStavenBangert en Oosterpolder - Buurt 35 03Hoorn
A++++0,0%0,7%
A+++1,1%4,6%
A++1,9%2,0%
A+5,1%3,6%
A89,9%36,9%
B0,2%22,7%
C0,6%22,1%
D0,4%3,5%
E0,2%1,5%
F0,0%1,2%
G0,4%1,2%

Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 03 Hoorn

Deze verdeling gaat over de 74,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 03 vergeleken met Hoorn
BouwperiodeStavenBangert en Oosterpolder - Buurt 35 03Hoorn
vóór 19451,3%7,8%
1945–19640,2%4,4%
1965–19740,6%8,7%
1975–19910,0%42,8%
1992–20050,2%16,4%
2006–201492,1%10,0%
2015 en later5,6%9,9%

Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 03 Hoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 92,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 03 vergeleken met Hoorn
WoningtypeStavenBangert en Oosterpolder - Buurt 35 03Hoorn
Vrijstaand15,8%6,5%
Twee-onder-een-kap30,2%12,8%
Hoekwoning6,0%8,8%
Tussenwoning44,1%34,1%
Appartement3,9%37,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 03 Hoorn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
70,0%
CBS 2024
Installaties
374
59,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
995 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 35 Bangert en Oosterpolder

Alle buurten in Hoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.