Groenpeil

Binnenstad - Buurt 10 00 in Hoorn

Buurt in wijk Wijk 10 Binnenstad, gemeente Hoorn, postcodegebied 1621. 900 inwoners in 528 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 341 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 86,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,5%.

Woningen
528
CBS 2025
Inwoners
900
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 471.000
CBS 2025, gemeente € 365.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
86,2%
EP-Online, 341 gelabeld
Dekking energielabels
64,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Binnenstad - Buurt 10 00
Labelverdeling Binnenstad - Buurt 10 00
LabelAandeelWoningen
A++0,3%1
A+8,8%30
A37,8%129
B39,3%134
C8,5%29
D1,8%6
E1,8%6
F1,2%4
G0,6%2
Totaal gelabeld100%341
Ter vergelijking: gemeente Hoorn
Ter vergelijking: gemeente Hoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%151
A+++4,6%1.050
A++2,0%459
A+3,6%811
A36,9%8.370
B22,7%5.139
C22,1%5.009
D3,5%794
E1,5%344
F1,2%277
G1,2%264
Totaal gelabeld100%22.668
Energielabels Binnenstad - Buurt 10 00 vergeleken met Hoorn
LabelStavenBinnenstad - Buurt 10 00Hoorn
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%4,6%
A++0,3%2,0%
A+8,8%3,6%
A37,8%36,9%
B39,3%22,7%
C8,5%22,1%
D1,8%3,5%
E1,8%1,5%
F1,2%1,2%
G0,6%1,2%

Binnenstad - Buurt 10 00 Hoorn

Deze verdeling gaat over de 64,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Binnenstad - Buurt 10 00 vergeleken met Hoorn
BouwperiodeStavenBinnenstad - Buurt 10 00Hoorn
vóór 19454,1%7,8%
1945–19640,6%4,4%
1965–19740,3%8,7%
1975–199137,0%42,8%
1992–200558,1%16,4%
2006–20140,0%10,0%
2015 en later0,0%9,9%

Binnenstad - Buurt 10 00 Hoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 58,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Binnenstad - Buurt 10 00 vergeleken met Hoorn
WoningtypeStavenBinnenstad - Buurt 10 00Hoorn
Vrijstaand0,3%6,5%
Twee-onder-een-kap2,3%12,8%
Hoekwoning7,3%8,8%
Tussenwoning34,6%34,1%
Appartement55,4%37,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Binnenstad - Buurt 10 00 Hoorn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
8,0%
CBS 2024
Installaties
32
6,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
151 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Binnenstad

Alle buurten in Hoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.