Groenpeil

Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 03 in Hoorn

Buurt in wijk Wijk 32 Kersenboogerd-Noord, gemeente Hoorn, postcodegebied 1628. 805 inwoners in 391 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 297 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,5%.

Woningen
391
CBS 2025
Inwoners
805
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 314.000
CBS 2025, gemeente € 365.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
88,9%
EP-Online, 297 gelabeld
Dekking energielabels
76,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 03
Labelverdeling Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 03
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,7%2
A++0,7%2
A74,4%221
B12,8%38
C10,8%32
D0,3%1
Totaal gelabeld100%297
Ter vergelijking: gemeente Hoorn
Ter vergelijking: gemeente Hoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%151
A+++4,6%1.050
A++2,0%459
A+3,6%811
A36,9%8.370
B22,7%5.139
C22,1%5.009
D3,5%794
E1,5%344
F1,2%277
G1,2%264
Totaal gelabeld100%22.668
Energielabels Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 03 vergeleken met Hoorn
LabelStavenKersenboogerd-Noord - Buurt 32 03Hoorn
A++++0,3%0,7%
A+++0,7%4,6%
A++0,7%2,0%
A+0,0%3,6%
A74,4%36,9%
B12,8%22,7%
C10,8%22,1%
D0,3%3,5%
E0,0%1,5%
F0,0%1,2%
G0,0%1,2%

Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 03 Hoorn

Deze verdeling gaat over de 76,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 03 vergeleken met Hoorn
BouwperiodeStavenKersenboogerd-Noord - Buurt 32 03Hoorn
vóór 19450,3%7,8%
1945–19640,0%4,4%
1965–19740,0%8,7%
1975–199194,3%42,8%
1992–20055,4%16,4%
2006–20140,0%10,0%
2015 en later0,0%9,9%

Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 03 Hoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 94,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 03 vergeleken met Hoorn
WoningtypeStavenKersenboogerd-Noord - Buurt 32 03Hoorn
Vrijstaand1,7%6,5%
Twee-onder-een-kap11,8%12,8%
Hoekwoning5,7%8,8%
Tussenwoning45,1%34,1%
Appartement35,7%37,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 03 Hoorn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
75,0%
CBS 2024
Installaties
312
79,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
484 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 32 Kersenboogerd-Noord

Alle buurten in Hoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.