Groenpeil

Meerlo in Horst aan de Maas

Buurt in wijk Wijk 13 Meerlo, gemeente Horst aan de Maas, postcodegebied 5864. 1.640 inwoners in 689 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 356 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
689
CBS 2025
Inwoners
1.640
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 340.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
58,4%
EP-Online, 356 gelabeld
Dekking energielabels
51,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Meerlo
Labelverdeling Meerlo
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++3,9%14
A++1,1%4
A+2,0%7
A32,9%117
B18,3%65
C25,0%89
D9,0%32
E4,5%16
F2,2%8
G0,8%3
Totaal gelabeld100%356
Ter vergelijking: gemeente Horst aan de Maas
Ter vergelijking: gemeente Horst aan de Maas
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%220
A+++5,6%635
A++2,3%261
A+3,8%436
A29,5%3.358
B15,5%1.761
C21,6%2.456
D9,7%1.104
E4,8%542
F2,9%326
G2,5%288
Totaal gelabeld100%11.387
Energielabels Meerlo vergeleken met Horst aan de Maas
LabelStavenMeerloHorst aan de Maas
A++++0,3%1,9%
A+++3,9%5,6%
A++1,1%2,3%
A+2,0%3,8%
A32,9%29,5%
B18,3%15,5%
C25,0%21,6%
D9,0%9,7%
E4,5%4,8%
F2,2%2,9%
G0,8%2,5%

Meerlo Horst aan de Maas

Deze verdeling gaat over de 51,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Meerlo vergeleken met Horst aan de Maas
BouwperiodeStavenMeerloHorst aan de Maas
vóór 19455,3%7,6%
1945–19649,0%11,2%
1965–197430,1%21,4%
1975–199125,0%25,9%
1992–200518,0%13,9%
2006–20148,4%9,3%
2015 en later4,2%10,7%

Meerlo Horst aan de Maas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 30,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Meerlo vergeleken met Horst aan de Maas
WoningtypeStavenMeerloHorst aan de Maas
Vrijstaand28,7%27,2%
Twee-onder-een-kap40,7%26,3%
Hoekwoning9,3%9,0%
Tussenwoning13,5%15,3%
Appartement7,9%15,0%
Onbekend type0,0%7,3%

Meerlo Horst aan de Maas

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
315
45,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.290 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 13 Meerlo

Alle buurten in Horst aan de Maas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.