Groenpeil

Bijvanck West in Huizen

Buurt in wijk Wijk 10 Bijvanck, gemeente Huizen, postcodegebied 1275. 520 inwoners in 221 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 106 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,3%.

Woningen
221
CBS 2025
Inwoners
520
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 448.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
38,7%
EP-Online, 106 gelabeld
Dekking energielabels
48,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bijvanck West
Labelverdeling Bijvanck West
LabelAandeelWoningen
A16,0%17
B22,6%24
C59,4%63
D1,9%2
Totaal gelabeld100%106
Ter vergelijking: gemeente Huizen
Ter vergelijking: gemeente Huizen
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%7
A+++4,3%528
A++1,5%192
A+1,7%206
A22,7%2.812
B19,1%2.367
C35,9%4.455
D7,4%917
E3,5%430
F2,1%257
G1,9%238
Totaal gelabeld100%12.409
Energielabels Bijvanck West vergeleken met Huizen
LabelStavenBijvanck WestHuizen
A++++0,0%0,1%
A+++0,0%4,3%
A++0,0%1,5%
A+0,0%1,7%
A16,0%22,7%
B22,6%19,1%
C59,4%35,9%
D1,9%7,4%
E0,0%3,5%
F0,0%2,1%
G0,0%1,9%

Bijvanck West Huizen

Deze verdeling gaat over de 48,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bijvanck West vergeleken met Huizen
BouwperiodeStavenBijvanck WestHuizen
vóór 19450,0%9,8%
1945–19640,0%13,2%
1965–19740,0%12,9%
1975–1991100,0%45,6%
1992–20050,0%9,6%
2006–20140,0%3,7%
2015 en later0,0%5,1%

Bijvanck West Huizen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bijvanck West vergeleken met Huizen
WoningtypeStavenBijvanck WestHuizen
Vrijstaand0,0%4,9%
Twee-onder-een-kap33,0%17,6%
Hoekwoning9,4%9,4%
Tussenwoning57,5%34,7%
Appartement0,0%33,4%

Bijvanck West Huizen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
96
43,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
329 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Bijvanck

Alle buurten in Huizen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.