Groenpeil

De Noord in Huizen

Buurt in wijk Wijk 00 Oude Dorp, gemeente Huizen, postcodegebied 1271. 3.550 inwoners in 1.738 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.150 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,3%.

Woningen
1.738
CBS 2025
Inwoners
3.550
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 497.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
42,1%
EP-Online, 1.150 gelabeld
Dekking energielabels
66,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Noord
Labelverdeling De Noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++2,8%32
A++1,7%20
A+1,1%13
A24,3%280
B12,0%138
C24,5%282
D12,3%141
E9,0%103
F5,8%67
G6,3%73
Totaal gelabeld100%1.150
Ter vergelijking: gemeente Huizen
Ter vergelijking: gemeente Huizen
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%7
A+++4,3%528
A++1,5%192
A+1,7%206
A22,7%2.812
B19,1%2.367
C35,9%4.455
D7,4%917
E3,5%430
F2,1%257
G1,9%238
Totaal gelabeld100%12.409
Energielabels De Noord vergeleken met Huizen
LabelStavenDe NoordHuizen
A++++0,1%0,1%
A+++2,8%4,3%
A++1,7%1,5%
A+1,1%1,7%
A24,3%22,7%
B12,0%19,1%
C24,5%35,9%
D12,3%7,4%
E9,0%3,5%
F5,8%2,1%
G6,3%1,9%

De Noord Huizen

Deze verdeling gaat over de 66,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Noord vergeleken met Huizen
BouwperiodeStavenDe NoordHuizen
vóór 194545,6%9,8%
1945–196420,3%13,2%
1965–19746,9%12,9%
1975–199110,5%45,6%
1992–20056,1%9,6%
2006–20146,2%3,7%
2015 en later4,4%5,1%

De Noord Huizen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 45,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Noord vergeleken met Huizen
WoningtypeStavenDe NoordHuizen
Vrijstaand7,0%4,9%
Twee-onder-een-kap26,5%17,6%
Hoekwoning13,4%9,4%
Tussenwoning25,5%34,7%
Appartement27,6%33,4%

De Noord Huizen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
412
23,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.229 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
41 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Oude Dorp

Alle buurten in Huizen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.