Groenpeil

Stad en Lande in Huizen

Buurt in wijk Wijk 07 Stad en Lande, gemeente Huizen, postcodegebied 1274 en postcodegebied 1275 en postcodegebied 1276. 3.810 inwoners in 1.613 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.076 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,6%.

Woningen
1.613
CBS 2025
Inwoners
3.810
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 396.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
48,0%
EP-Online, 1.076 gelabeld
Dekking energielabels
66,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Stad en Lande
Labelverdeling Stad en Lande
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%2
A+++1,1%12
A++0,5%5
A+3,4%37
A21,6%232
B21,3%229
C37,6%405
D7,9%85
E3,1%33
F1,8%19
G1,6%17
Totaal gelabeld100%1.076
Ter vergelijking: gemeente Huizen
Ter vergelijking: gemeente Huizen
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%7
A+++4,3%548
A++1,6%199
A+2,3%286
A23,4%2.953
B19,0%2.392
C35,1%4.428
D7,2%905
E3,4%424
F1,9%246
G1,8%230
Totaal gelabeld100%12.618
Energielabels Stad en Lande vergeleken met Huizen
LabelStavenStad en LandeHuizen
A++++0,2%0,1%
A+++1,1%4,3%
A++0,5%1,6%
A+3,4%2,3%
A21,6%23,4%
B21,3%19,0%
C37,6%35,1%
D7,9%7,2%
E3,1%3,4%
F1,8%1,9%
G1,6%1,8%

Stad en Lande Huizen

Deze verdeling gaat over de 66,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Stad en Lande vergeleken met Huizen
BouwperiodeStavenStad en LandeHuizen
vóór 19450,0%9,6%
1945–19640,0%12,9%
1965–197486,3%12,7%
1975–19914,9%45,3%
1992–20053,4%9,9%
2006–20140,0%4,4%
2015 en later5,3%5,2%

Stad en Lande Huizen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 86,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Stad en Lande vergeleken met Huizen
WoningtypeStavenStad en LandeHuizen
Vrijstaand0,4%4,8%
Twee-onder-een-kap5,9%17,0%
Hoekwoning12,4%9,6%
Tussenwoning54,0%34,4%
Appartement27,3%34,2%

Stad en Lande Huizen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
526
32,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.519 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Huizen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.