Groenpeil

Kern Lamswaarde in Hulst

Buurt in wijk Lamswaarde, gemeente Hulst, postcodegebied 4586. 480 inwoners in 226 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 127 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,6%.

Woningen
226
CBS 2025
Inwoners
480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 287.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
33,9%
EP-Online, 127 gelabeld
Dekking energielabels
56,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kern Lamswaarde
Labelverdeling Kern Lamswaarde
LabelAandeelWoningen
A+++3,9%5
A++0,8%1
A+0,8%1
A14,2%18
B14,2%18
C20,5%26
D12,6%16
E7,9%10
F9,4%12
G15,7%20
Totaal gelabeld100%127
Ter vergelijking: gemeente Hulst
Ter vergelijking: gemeente Hulst
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%59
A+++5,9%450
A++2,3%180
A+2,9%223
A26,2%2.010
B17,5%1.340
C19,6%1.507
D7,1%548
E5,2%399
F4,9%378
G7,5%576
Totaal gelabeld100%7.670
Energielabels Kern Lamswaarde vergeleken met Hulst
LabelStavenKern LamswaardeHulst
A++++0,0%0,8%
A+++3,9%5,9%
A++0,8%2,3%
A+0,8%2,9%
A14,2%26,2%
B14,2%17,5%
C20,5%19,6%
D12,6%7,1%
E7,9%5,2%
F9,4%4,9%
G15,7%7,5%

Kern Lamswaarde Hulst

Deze verdeling gaat over de 56,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Lamswaarde vergeleken met Hulst
BouwperiodeStavenKern LamswaardeHulst
vóór 194536,2%16,9%
1945–196414,2%11,7%
1965–197414,2%18,4%
1975–199119,7%21,0%
1992–20059,4%14,4%
2006–20141,6%8,9%
2015 en later4,7%8,9%

Kern Lamswaarde Hulst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 36,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kern Lamswaarde vergeleken met Hulst
WoningtypeStavenKern LamswaardeHulst
Vrijstaand52,8%32,6%
Twee-onder-een-kap15,0%19,8%
Hoekwoning16,5%10,8%
Tussenwoning15,7%20,9%
Appartement0,0%15,4%
Onbekend type0,0%0,4%

Kern Lamswaarde Hulst

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
141
62,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
573 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Hulst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.