Groenpeil

Kern Nieuw Namen in Hulst

Buurt in wijk Nieuw Namen, gemeente Hulst, postcodegebied 4568. 795 inwoners in 410 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 179 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 36,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,5%.

Woningen
410
CBS 2025
Inwoners
795
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 288.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
36,9%
EP-Online, 179 gelabeld
Dekking energielabels
43,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kern Nieuw Namen
Labelverdeling Kern Nieuw Namen
LabelAandeelWoningen
A+++2,8%5
A+2,2%4
A15,1%27
B16,8%30
C16,2%29
D8,4%15
E11,7%21
F9,5%17
G17,3%31
Totaal gelabeld100%179
Ter vergelijking: gemeente Hulst
Ter vergelijking: gemeente Hulst
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%59
A+++5,7%435
A++2,3%177
A+2,9%221
A26,5%2.025
B17,3%1.322
C19,4%1.482
D7,1%546
E5,3%404
F5,1%388
G7,7%585
Totaal gelabeld100%7.644
Energielabels Kern Nieuw Namen vergeleken met Hulst
LabelStavenKern Nieuw NamenHulst
A++++0,0%0,8%
A+++2,8%5,7%
A++0,0%2,3%
A+2,2%2,9%
A15,1%26,5%
B16,8%17,3%
C16,2%19,4%
D8,4%7,1%
E11,7%5,3%
F9,5%5,1%
G17,3%7,7%

Kern Nieuw Namen Hulst

Deze verdeling gaat over de 43,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Nieuw Namen vergeleken met Hulst
BouwperiodeStavenKern Nieuw NamenHulst
vóór 194532,4%16,8%
1945–196419,6%11,7%
1965–19749,5%18,3%
1975–199120,7%21,1%
1992–20057,3%14,3%
2006–20143,9%9,0%
2015 en later6,7%8,8%

Kern Nieuw Namen Hulst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 32,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kern Nieuw Namen vergeleken met Hulst
WoningtypeStavenKern Nieuw NamenHulst
Vrijstaand40,2%32,8%
Twee-onder-een-kap20,1%20,8%
Hoekwoning15,1%9,9%
Tussenwoning21,8%20,7%
Appartement2,8%15,4%
Onbekend type0,0%0,4%

Kern Nieuw Namen Hulst

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
157
38,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
590 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Hulst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.