Groenpeil

Kaag in Kaag en Braassem

Buurt in wijk Wijk 01 Overig Alkemade, gemeente Kaag en Braassem, postcodegebied 2159 en postcodegebied 2374. 390 inwoners in 220 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 115 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,9%.

Woningen
220
CBS 2025
Inwoners
390
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 694.000
CBS 2025, gemeente € 487.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
39,1%
EP-Online, 115 gelabeld
Dekking energielabels
52,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kaag
Labelverdeling Kaag
LabelAandeelWoningen
A+++3,5%4
A++1,7%2
A+4,3%5
A18,3%21
B11,3%13
C16,5%19
D10,4%12
E10,4%12
F14,8%17
G8,7%10
Totaal gelabeld100%115
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
LabelAandeelWoningen
A++++4,2%325
A+++5,6%435
A++2,7%205
A+2,3%180
A32,8%2.534
B16,3%1.256
C21,7%1.675
D6,8%525
E3,6%275
F2,2%171
G1,9%144
Totaal gelabeld100%7.725
Energielabels Kaag vergeleken met Kaag en Braassem
LabelStavenKaagKaag en Braassem
A++++0,0%4,2%
A+++3,5%5,6%
A++1,7%2,7%
A+4,3%2,3%
A18,3%32,8%
B11,3%16,3%
C16,5%21,7%
D10,4%6,8%
E10,4%3,6%
F14,8%2,2%
G8,7%1,9%

Kaag Kaag en Braassem

Deze verdeling gaat over de 52,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kaag vergeleken met Kaag en Braassem
BouwperiodeStavenKaagKaag en Braassem
vóór 194515,7%5,6%
1945–196438,3%13,5%
1965–197415,7%18,8%
1975–19917,8%26,6%
1992–200513,0%9,4%
2006–20145,2%10,2%
2015 en later4,3%15,9%

Kaag Kaag en Braassem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 38,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kaag vergeleken met Kaag en Braassem
WoningtypeStavenKaagKaag en Braassem
Vrijstaand47,0%14,2%
Twee-onder-een-kap26,1%17,5%
Hoekwoning13,9%10,5%
Tussenwoning11,3%35,9%
Appartement1,7%21,3%
Onbekend type0,0%0,7%

Kaag Kaag en Braassem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
44
20,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
199 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Overig Alkemade

Alle buurten in Kaag en Braassem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.