Groenpeil

Verspreide huizen West in Kaag en Braassem

Buurt in wijk Wijk 04 Leimuiden, gemeente Kaag en Braassem, postcodegebied 2451. 1.735 inwoners in 798 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 495 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,9%.

Woningen
798
CBS 2025
Inwoners
1.735
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 516.000
CBS 2025, gemeente € 487.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
74,7%
EP-Online, 495 gelabeld
Dekking energielabels
62,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen West
Labelverdeling Verspreide huizen West
LabelAandeelWoningen
A++++10,3%51
A+++3,8%19
A++4,0%20
A+2,6%13
A34,3%170
B19,6%97
C24,0%119
D1,0%5
E0,2%1
Totaal gelabeld100%495
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
LabelAandeelWoningen
A++++4,2%325
A+++5,6%435
A++2,7%205
A+2,3%180
A32,8%2.534
B16,3%1.256
C21,7%1.675
D6,8%525
E3,6%275
F2,2%171
G1,9%144
Totaal gelabeld100%7.725
Energielabels Verspreide huizen West vergeleken met Kaag en Braassem
LabelStavenVerspreide huizen WestKaag en Braassem
A++++10,3%4,2%
A+++3,8%5,6%
A++4,0%2,7%
A+2,6%2,3%
A34,3%32,8%
B19,6%16,3%
C24,0%21,7%
D1,0%6,8%
E0,2%3,6%
F0,0%2,2%
G0,0%1,9%

Verspreide huizen West Kaag en Braassem

Deze verdeling gaat over de 62,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen West vergeleken met Kaag en Braassem
BouwperiodeStavenVerspreide huizen WestKaag en Braassem
vóór 19450,0%5,6%
1945–19640,0%13,5%
1965–19747,7%18,8%
1975–199144,6%26,6%
1992–20058,7%9,4%
2006–201417,2%10,2%
2015 en later21,8%15,9%

Verspreide huizen West Kaag en Braassem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 44,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen West vergeleken met Kaag en Braassem
WoningtypeStavenVerspreide huizen WestKaag en Braassem
Vrijstaand15,4%14,2%
Twee-onder-een-kap19,8%17,5%
Hoekwoning11,9%10,5%
Tussenwoning42,4%35,9%
Appartement9,9%21,3%
Onbekend type0,6%0,7%

Verspreide huizen West Kaag en Braassem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
220
27,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
823 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Leimuiden

Alle buurten in Kaag en Braassem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.