Groenpeil

Woubrugge in Kaag en Braassem

Buurt in wijk Wijk 02 Woubrugge, gemeente Kaag en Braassem, postcodegebied 2481. 1.155 inwoners in 561 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 237 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,1%.

Woningen
561
CBS 2025
Inwoners
1.155
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 563.000
CBS 2025, gemeente € 487.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
64,1%
EP-Online, 237 gelabeld
Dekking energielabels
42,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Woubrugge
Labelverdeling Woubrugge
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++0,8%2
A++3,0%7
A+5,9%14
A38,4%91
B15,6%37
C16,0%38
D8,0%19
E4,6%11
F3,8%9
G3,4%8
Totaal gelabeld100%237
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
Ter vergelijking: gemeente Kaag en Braassem
LabelAandeelWoningen
A++++4,1%322
A+++5,5%432
A++2,6%202
A+2,2%171
A33,6%2.627
B16,0%1.251
C21,5%1.678
D6,8%530
E3,6%278
F2,2%170
G1,9%146
Totaal gelabeld100%7.807
Energielabels Woubrugge vergeleken met Kaag en Braassem
LabelStavenWoubruggeKaag en Braassem
A++++0,4%4,1%
A+++0,8%5,5%
A++3,0%2,6%
A+5,9%2,2%
A38,4%33,6%
B15,6%16,0%
C16,0%21,5%
D8,0%6,8%
E4,6%3,6%
F3,8%2,2%
G3,4%1,9%

Woubrugge Kaag en Braassem

Deze verdeling gaat over de 42,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Woubrugge vergeleken met Kaag en Braassem
BouwperiodeStavenWoubruggeKaag en Braassem
vóór 194523,6%5,5%
1945–19649,3%13,3%
1965–19747,2%18,7%
1975–199111,0%26,3%
1992–200514,3%9,2%
2006–201430,4%11,4%
2015 en later4,2%15,7%

Woubrugge Kaag en Braassem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 30,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Woubrugge vergeleken met Kaag en Braassem
WoningtypeStavenWoubruggeKaag en Braassem
Vrijstaand33,8%14,5%
Twee-onder-een-kap16,9%17,5%
Hoekwoning5,9%10,3%
Tussenwoning16,5%35,4%
Appartement27,0%21,6%
Onbekend type0,0%0,7%

Woubrugge Kaag en Braassem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
144
25,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
650 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Woubrugge

Alle buurten in Kaag en Braassem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.