Groenpeil

Grafhorst in Kampen

Buurt in wijk Grafhorst, gemeente Kampen, postcodegebied 8277. 1.065 inwoners in 341 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 136 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
341
CBS 2025
Inwoners
1.065
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 436.000
CBS 2025, gemeente € 361.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
55,9%
EP-Online, 136 gelabeld
Dekking energielabels
39,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Grafhorst
Labelverdeling Grafhorst
LabelAandeelWoningen
A+++2,2%3
A++0,7%1
A+3,7%5
A33,8%46
B15,4%21
C18,4%25
D6,6%9
E9,6%13
F0,7%1
G8,8%12
Totaal gelabeld100%136
Ter vergelijking: gemeente Kampen
Ter vergelijking: gemeente Kampen
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%372
A+++5,1%786
A++1,0%154
A+3,1%485
A35,7%5.520
B16,0%2.473
C18,6%2.882
D6,3%970
E5,0%778
F3,6%557
G3,1%480
Totaal gelabeld100%15.457
Energielabels Grafhorst vergeleken met Kampen
LabelStavenGrafhorstKampen
A++++0,0%2,4%
A+++2,2%5,1%
A++0,7%1,0%
A+3,7%3,1%
A33,8%35,7%
B15,4%16,0%
C18,4%18,6%
D6,6%6,3%
E9,6%5,0%
F0,7%3,6%
G8,8%3,1%

Grafhorst Kampen

Deze verdeling gaat over de 39,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Grafhorst vergeleken met Kampen
BouwperiodeStavenGrafhorstKampen
vóór 194519,1%20,3%
1945–196420,6%8,8%
1965–19741,5%13,3%
1975–199116,2%19,0%
1992–200519,1%12,7%
2006–201417,6%12,9%
2015 en later5,9%13,0%

Grafhorst Kampen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 20,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Grafhorst vergeleken met Kampen
WoningtypeStavenGrafhorstKampen
Vrijstaand38,2%8,1%
Twee-onder-een-kap31,6%19,6%
Hoekwoning13,2%7,4%
Tussenwoning16,9%31,5%
Appartement0,0%31,2%
Onbekend type0,0%2,1%

Grafhorst Kampen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
131
38,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
576 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Kampen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.