Groenpeil

Westerhaghe in Katwijk

Buurt in wijk Rijnsburg, gemeente Katwijk, postcodegebied 2231. 1.585 inwoners in 670 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 400 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 81,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,0%.

Woningen
670
CBS 2025
Inwoners
1.585
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 487.000
CBS 2025, gemeente € 462.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
81,0%
EP-Online, 400 gelabeld
Dekking energielabels
59,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Westerhaghe
Labelverdeling Westerhaghe
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++0,5%2
A+4,3%17
A61,8%247
B14,2%57
C12,5%50
D3,5%14
E0,8%3
F1,3%5
G1,0%4
Totaal gelabeld100%400
Ter vergelijking: gemeente Katwijk
Ter vergelijking: gemeente Katwijk
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%247
A+++3,2%543
A++1,4%230
A+3,3%554
A35,6%5.986
B18,1%3.036
C22,0%3.701
D6,4%1.082
E3,9%652
F2,2%373
G2,4%402
Totaal gelabeld100%16.806
Energielabels Westerhaghe vergeleken met Katwijk
LabelStavenWesterhagheKatwijk
A++++0,0%1,5%
A+++0,3%3,2%
A++0,5%1,4%
A+4,3%3,3%
A61,8%35,6%
B14,2%18,1%
C12,5%22,0%
D3,5%6,4%
E0,8%3,9%
F1,3%2,2%
G1,0%2,4%

Westerhaghe Katwijk

Deze verdeling gaat over de 59,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Westerhaghe vergeleken met Katwijk
BouwperiodeStavenWesterhagheKatwijk
vóór 19459,3%11,2%
1945–19641,8%18,4%
1965–19743,3%16,5%
1975–199113,5%20,6%
1992–200519,3%12,4%
2006–201452,8%12,9%
2015 en later0,3%8,2%

Westerhaghe Katwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 52,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Westerhaghe vergeleken met Katwijk
WoningtypeStavenWesterhagheKatwijk
Vrijstaand2,8%4,5%
Twee-onder-een-kap5,8%11,4%
Hoekwoning5,8%7,9%
Tussenwoning21,0%29,8%
Appartement64,8%46,0%
Onbekend type0,0%0,4%

Westerhaghe Katwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
25,0%
CBS 2024
Installaties
98
14,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
389 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Rijnsburg

Alle buurten in Katwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.