Krimpen aan den IJssel
Gemeente Krimpen aan den IJssel in Zuid-Holland, 29.793 inwoners en 12.730 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 12.730
- CBS 2025
- Inwoners
- 29.793
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 386.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 60,7%
- van 8.451 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 66,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 4 |
| A+++ | 0,6% | 47 |
| A++ | 2,5% | 213 |
| A+ | 5,1% | 427 |
| A | 34,4% | 2.904 |
| B | 18,2% | 1.538 |
| C | 24,2% | 2.045 |
| D | 7,3% | 619 |
| E | 3,5% | 297 |
| F | 2,1% | 180 |
| G | 2,1% | 177 |
| Totaal gelabeld | 100% | 8.451 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 4 | |
| A+++ | 0,6% | 47 | |
| A++ | 2,5% | 213 | |
| A+ | 5,1% | 427 | |
| A | 34,4% | 2.904 | |
| B | 18,2% | 1.538 | |
| C | 24,2% | 2.045 | |
| D | 7,3% | 619 | |
| E | 3,5% | 297 | |
| F | 2,1% | 180 | |
| G | 2,1% | 177 |
Deze verdeling gaat over de 66,4% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 8.451 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 4,9% | 412 | |
| 1945–1964 | 15,7% | 1.326 | |
| 1965–1974 | 34,8% | 2.940 | |
| 1975–1991 | 16,3% | 1.376 | |
| 1992–2005 | 11,1% | 939 | |
| 2006–2014 | 11,8% | 1.000 | |
| 2015 en later | 5,4% | 458 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 5,8% | 486 | |
| Twee-onder-een-kap | 12,9% | 1.092 | |
| Hoekwoning | 9,3% | 788 | |
| Tussenwoning | 34,3% | 2.901 | |
| Appartement | 37,7% | 3.182 | |
| Onbekend type | 0,0% | 2 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 4.812
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 17,8 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 37,8
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 166
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Krimpen aan den IJssel
6 buurten met voldoende data.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Boveneind | 1.789 | 52,4% | 63,0% |
| Kortland-Noord | 3.479 | 66,1% | 73,1% |
| Kortland-Zuid | 2.787 | 57,1% | 67,9% |
| Langeland | 2.844 | 54,4% | 64,6% |
| Lansingh-Zuid | 994 | 98,3% | 60,9% |
| Oud Krimpen | 837 | 41,6% | 53,4% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Krimpen aan den IJssel
- Postcodegebied 2921 Krimpen aan den IJssel
- Postcodegebied 2922 Krimpen aan den IJssel
- Postcodegebied 2923 Krimpen aan den IJssel
- Postcodegebied 2924 Krimpen aan den IJssel
- Postcodegebied 2925 Krimpen aan den IJssel
- Postcodegebied 2926 Krimpen aan den IJssel
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 66,4% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.