Groenpeil

Groeningen Centrum in Land van Cuijk

Buurt in wijk Groeningen, gemeente Land van Cuijk, postcodegebied 5826. 395 inwoners in 135 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 61 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,8%.

Woningen
135
CBS 2025
Inwoners
395
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 513.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
94,0%
CBS 2025
Label A of B
49,2%
EP-Online, 61 gelabeld
Dekking energielabels
45,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Groeningen Centrum
Labelverdeling Groeningen Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++1,6%1
A++3,3%2
A+3,3%2
A31,1%19
B9,8%6
C13,1%8
D9,8%6
E11,5%7
F13,1%8
G3,3%2
Totaal gelabeld100%61
Ter vergelijking: gemeente Land van Cuijk
Ter vergelijking: gemeente Land van Cuijk
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%315
A+++5,5%1.353
A++1,9%474
A+3,3%825
A32,4%8.024
B17,4%4.293
C22,4%5.532
D7,0%1.733
E3,9%965
F2,6%640
G2,3%574
Totaal gelabeld100%24.728
Energielabels Groeningen Centrum vergeleken met Land van Cuijk
LabelStavenGroeningen CentrumLand van Cuijk
A++++0,0%1,3%
A+++1,6%5,5%
A++3,3%1,9%
A+3,3%3,3%
A31,1%32,4%
B9,8%17,4%
C13,1%22,4%
D9,8%7,0%
E11,5%3,9%
F13,1%2,6%
G3,3%2,3%

Groeningen Centrum Land van Cuijk

Deze verdeling gaat over de 45,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Groeningen Centrum vergeleken met Land van Cuijk
BouwperiodeStavenGroeningen CentrumLand van Cuijk
vóór 194526,2%7,2%
1945–196418,0%13,3%
1965–19748,2%15,9%
1975–19918,2%27,6%
1992–20056,6%13,0%
2006–201427,9%11,6%
2015 en later4,9%11,4%

Groeningen Centrum Land van Cuijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 27,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Groeningen Centrum vergeleken met Land van Cuijk
WoningtypeStavenGroeningen CentrumLand van Cuijk
Vrijstaand70,5%23,8%
Twee-onder-een-kap29,5%24,4%
Hoekwoning0,0%8,6%
Tussenwoning0,0%19,9%
Appartement0,0%22,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Groeningen Centrum Land van Cuijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
59
43,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
371 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Land van Cuijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.