Holthees Centrum in Land van Cuijk
Buurt in wijk Holthees, gemeente Land van Cuijk, postcodegebied 5824. 470 inwoners in 195 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 88 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,8%.
- Woningen
- 195
- CBS 2025
- Inwoners
- 470
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 421.000
- CBS 2025, gemeente € 394.000
- Koopwoningen
- 92,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 62,5%
- EP-Online, 88 gelabeld
- Dekking energielabels
- 45,1%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 3,4% | 3 |
| A++ | 4,5% | 4 |
| A+ | 6,8% | 6 |
| A | 26,1% | 23 |
| B | 21,6% | 19 |
| C | 27,3% | 24 |
| D | 4,5% | 4 |
| E | 2,3% | 2 |
| F | 1,1% | 1 |
| G | 2,3% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 88 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,3% | 315 |
| A+++ | 5,5% | 1.353 |
| A++ | 1,9% | 474 |
| A+ | 3,3% | 825 |
| A | 32,4% | 8.024 |
| B | 17,4% | 4.293 |
| C | 22,4% | 5.532 |
| D | 7,0% | 1.733 |
| E | 3,9% | 965 |
| F | 2,6% | 640 |
| G | 2,3% | 574 |
| Totaal gelabeld | 100% | 24.728 |
| Label | Staven | Holthees Centrum | Land van Cuijk |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,3% | |
| A+++ | 3,4% | 5,5% | |
| A++ | 4,5% | 1,9% | |
| A+ | 6,8% | 3,3% | |
| A | 26,1% | 32,4% | |
| B | 21,6% | 17,4% | |
| C | 27,3% | 22,4% | |
| D | 4,5% | 7,0% | |
| E | 2,3% | 3,9% | |
| F | 1,1% | 2,6% | |
| G | 2,3% | 2,3% |
Holthees Centrum Land van Cuijk
Deze verdeling gaat over de 45,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Holthees Centrum | Land van Cuijk |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 8,0% | 7,2% | |
| 1945–1964 | 17,0% | 13,3% | |
| 1965–1974 | 6,8% | 15,9% | |
| 1975–1991 | 29,5% | 27,6% | |
| 1992–2005 | 12,5% | 13,0% | |
| 2006–2014 | 11,4% | 11,6% | |
| 2015 en later | 14,8% | 11,4% |
Holthees Centrum Land van Cuijk
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Eerste isolatie-eisen
Grootste groep in deze buurt: 29,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.
Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Holthees Centrum | Land van Cuijk |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 47,7% | 23,8% | |
| Twee-onder-een-kap | 36,4% | 24,4% | |
| Hoekwoning | 5,7% | 8,6% | |
| Tussenwoning | 6,8% | 19,9% | |
| Appartement | 3,4% | 22,6% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,6% |
Holthees Centrum Land van Cuijk
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 69,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 100
- 51,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 493 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 45,1% (88 van 195 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.