Groenpeil

Stevensbeek in Land van Cuijk

Buurt in wijk Stevensbeek, gemeente Land van Cuijk, postcodegebied 5844. 575 inwoners in 254 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 195 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 72,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,8%.

Woningen
254
CBS 2025
Inwoners
575
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 389.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
72,8%
EP-Online, 195 gelabeld
Dekking energielabels
76,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stevensbeek
Labelverdeling Stevensbeek
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A+++24,1%47
A++7,7%15
A+4,1%8
A28,7%56
B7,7%15
C10,3%20
D6,2%12
E5,6%11
F2,6%5
G2,6%5
Totaal gelabeld100%195
Ter vergelijking: gemeente Land van Cuijk
Ter vergelijking: gemeente Land van Cuijk
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%315
A+++5,5%1.353
A++1,9%474
A+3,3%825
A32,4%8.024
B17,4%4.293
C22,4%5.532
D7,0%1.733
E3,9%965
F2,6%640
G2,3%574
Totaal gelabeld100%24.728
Energielabels Stevensbeek vergeleken met Land van Cuijk
LabelStavenStevensbeekLand van Cuijk
A++++0,5%1,3%
A+++24,1%5,5%
A++7,7%1,9%
A+4,1%3,3%
A28,7%32,4%
B7,7%17,4%
C10,3%22,4%
D6,2%7,0%
E5,6%3,9%
F2,6%2,6%
G2,6%2,3%

Stevensbeek Land van Cuijk

Deze verdeling gaat over de 76,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stevensbeek vergeleken met Land van Cuijk
BouwperiodeStavenStevensbeekLand van Cuijk
vóór 19453,6%7,2%
1945–196416,4%13,3%
1965–197410,8%15,9%
1975–199117,9%27,6%
1992–20054,1%13,0%
2006–201411,8%11,6%
2015 en later35,4%11,4%

Stevensbeek Land van Cuijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 35,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stevensbeek vergeleken met Land van Cuijk
WoningtypeStavenStevensbeekLand van Cuijk
Vrijstaand37,4%23,8%
Twee-onder-een-kap22,1%24,4%
Hoekwoning8,2%8,6%
Tussenwoning22,1%19,9%
Appartement10,3%22,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Stevensbeek Land van Cuijk

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
72,0%
CBS 2024
Installaties
133
52,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
674 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Stevensbeek

Alle buurten in Land van Cuijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.