Groenpeil

Vierlingsbeek Centrum in Land van Cuijk

Buurt in wijk Vierlingsbeek, gemeente Land van Cuijk, postcodegebied 5821. 2.440 inwoners in 1.048 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 564 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,8%.

Woningen
1.048
CBS 2025
Inwoners
2.440
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 362.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
45,4%
EP-Online, 564 gelabeld
Dekking energielabels
53,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vierlingsbeek Centrum
Labelverdeling Vierlingsbeek Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++4,4%25
A++2,1%12
A+3,2%18
A20,7%117
B14,7%83
C36,9%208
D8,2%46
E5,5%31
F2,5%14
G1,6%9
Totaal gelabeld100%564
Ter vergelijking: gemeente Land van Cuijk
Ter vergelijking: gemeente Land van Cuijk
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%315
A+++5,5%1.353
A++1,9%474
A+3,3%825
A32,4%8.024
B17,4%4.293
C22,4%5.532
D7,0%1.733
E3,9%965
F2,6%640
G2,3%574
Totaal gelabeld100%24.728
Energielabels Vierlingsbeek Centrum vergeleken met Land van Cuijk
LabelStavenVierlingsbeek CentrumLand van Cuijk
A++++0,2%1,3%
A+++4,4%5,5%
A++2,1%1,9%
A+3,2%3,3%
A20,7%32,4%
B14,7%17,4%
C36,9%22,4%
D8,2%7,0%
E5,5%3,9%
F2,5%2,6%
G1,6%2,3%

Vierlingsbeek Centrum Land van Cuijk

Deze verdeling gaat over de 53,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vierlingsbeek Centrum vergeleken met Land van Cuijk
BouwperiodeStavenVierlingsbeek CentrumLand van Cuijk
vóór 19455,7%7,2%
1945–196412,4%13,3%
1965–197414,5%15,9%
1975–199140,1%27,6%
1992–200510,6%13,0%
2006–201410,8%11,6%
2015 en later5,9%11,4%

Vierlingsbeek Centrum Land van Cuijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 40,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vierlingsbeek Centrum vergeleken met Land van Cuijk
WoningtypeStavenVierlingsbeek CentrumLand van Cuijk
Vrijstaand27,5%23,8%
Twee-onder-een-kap40,1%24,4%
Hoekwoning7,3%8,6%
Tussenwoning7,6%19,9%
Appartement17,6%22,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Vierlingsbeek Centrum Land van Cuijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
397
37,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.871 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Land van Cuijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.