Villapark 't Zand in Land van Cuijk
Buurt in wijk Boxmeer, gemeente Land van Cuijk, postcodegebied 5831. 535 inwoners in 230 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 131 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,8%.
- Woningen
- 230
- CBS 2025
- Inwoners
- 535
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 602.000
- CBS 2025, gemeente € 394.000
- Koopwoningen
- 96,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 55,7%
- EP-Online, 131 gelabeld
- Dekking energielabels
- 57,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,5% | 2 |
| A+++ | 0,8% | 1 |
| A++ | 1,5% | 2 |
| A+ | 2,3% | 3 |
| A | 39,7% | 52 |
| B | 9,9% | 13 |
| C | 16,8% | 22 |
| D | 9,9% | 13 |
| E | 11,5% | 15 |
| F | 3,8% | 5 |
| G | 2,3% | 3 |
| Totaal gelabeld | 100% | 131 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,3% | 315 |
| A+++ | 5,5% | 1.353 |
| A++ | 1,9% | 474 |
| A+ | 3,3% | 825 |
| A | 32,4% | 8.024 |
| B | 17,4% | 4.293 |
| C | 22,4% | 5.532 |
| D | 7,0% | 1.733 |
| E | 3,9% | 965 |
| F | 2,6% | 640 |
| G | 2,3% | 574 |
| Totaal gelabeld | 100% | 24.728 |
| Label | Staven | Villapark 't Zand | Land van Cuijk |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,5% | 1,3% | |
| A+++ | 0,8% | 5,5% | |
| A++ | 1,5% | 1,9% | |
| A+ | 2,3% | 3,3% | |
| A | 39,7% | 32,4% | |
| B | 9,9% | 17,4% | |
| C | 16,8% | 22,4% | |
| D | 9,9% | 7,0% | |
| E | 11,5% | 3,9% | |
| F | 3,8% | 2,6% | |
| G | 2,3% | 2,3% |
Villapark 't Zand Land van Cuijk
Deze verdeling gaat over de 57,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Villapark 't Zand | Land van Cuijk |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 6,1% | 7,2% | |
| 1945–1964 | 19,8% | 13,3% | |
| 1965–1974 | 33,6% | 15,9% | |
| 1975–1991 | 7,6% | 27,6% | |
| 1992–2005 | 2,3% | 13,0% | |
| 2006–2014 | 1,5% | 11,6% | |
| 2015 en later | 29,0% | 11,4% |
Villapark 't Zand Land van Cuijk
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Groeikernen en flats
Grootste groep in deze buurt: 33,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.
Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Villapark 't Zand | Land van Cuijk |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 80,2% | 23,8% | |
| Twee-onder-een-kap | 18,3% | 24,4% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 8,6% | |
| Tussenwoning | 0,8% | 19,9% | |
| Appartement | 0,8% | 22,6% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,6% |
Villapark 't Zand Land van Cuijk
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 59,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 114
- 49,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 670 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Boxmeer
- Bakelgeert-Noord 1.267 woningen
- Bakelgeert-Zuid 546 woningen
- Bedrijventerrein Saxa Gotha 147 woningen
- Boxmeer Centrum 1.125 woningen
- De Elzen 847 woningen
- Hollesteeg 565 woningen
- Luneven 1.175 woningen
- Maasbroeksche Blokken 287 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 57,0% (131 van 230 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.