Groenpeil

Bilgaard in Leeuwarden

Buurt in wijk Bilgaard & Havankpark e.o., gemeente Leeuwarden, postcodegebied 8918 en postcodegebied 8919. 6.355 inwoners in 3.487 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.928 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,2%.

Woningen
3.487
CBS 2025
Inwoners
6.355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 202.000
CBS 2025, gemeente € 263.000
Koopwoningen
23,0%
CBS 2025
Label A of B
71,6%
EP-Online, 2.928 gelabeld
Dekking energielabels
84,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bilgaard
Labelverdeling Bilgaard
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%13
A+++4,3%127
A++1,1%31
A+3,4%101
A42,0%1.230
B20,3%593
C22,3%654
D3,4%101
E1,7%49
F0,7%20
G0,3%9
Totaal gelabeld100%2.928
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%293
A+++3,9%1.742
A++1,6%729
A+3,4%1.494
A32,0%14.138
B15,6%6.880
C22,5%9.957
D8,4%3.710
E4,9%2.153
F3,5%1.558
G3,5%1.533
Totaal gelabeld100%44.187
Energielabels Bilgaard vergeleken met Leeuwarden
LabelStavenBilgaardLeeuwarden
A++++0,4%0,7%
A+++4,3%3,9%
A++1,1%1,6%
A+3,4%3,4%
A42,0%32,0%
B20,3%15,6%
C22,3%22,5%
D3,4%8,4%
E1,7%4,9%
F0,7%3,5%
G0,3%3,5%

Bilgaard Leeuwarden

Deze verdeling gaat over de 84,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bilgaard vergeleken met Leeuwarden
BouwperiodeStavenBilgaardLeeuwarden
vóór 19450,7%22,9%
1945–19643,8%14,3%
1965–197475,9%16,7%
1975–19910,0%21,0%
1992–20050,6%8,7%
2006–201414,1%9,4%
2015 en later5,0%7,1%

Bilgaard Leeuwarden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 75,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bilgaard vergeleken met Leeuwarden
WoningtypeStavenBilgaardLeeuwarden
Vrijstaand1,0%8,5%
Twee-onder-een-kap4,3%15,7%
Hoekwoning4,1%6,2%
Tussenwoning22,0%25,4%
Appartement68,6%44,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Bilgaard Leeuwarden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
20,0%
CBS 2024
Installaties
452
13,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.494 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Bilgaard & Havankpark e.o.

Alle buurten in Leeuwarden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.