Groenpeil

Buitengebied Grou in Leeuwarden

Buurt in wijk Grou e.o., gemeente Leeuwarden, postcodegebied 9001. 215 inwoners in 74 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 50 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,2%.

Woningen
74
CBS 2025
Inwoners
215
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 622.000
CBS 2025, gemeente € 263.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
44,0%
EP-Online, 50 gelabeld
Dekking energielabels
67,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Grou
Labelverdeling Buitengebied Grou
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%1
A+++2,0%1
A22,0%11
B18,0%9
C34,0%17
D8,0%4
F8,0%4
G6,0%3
Totaal gelabeld100%50
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%293
A+++3,9%1.742
A++1,6%729
A+3,4%1.494
A32,0%14.138
B15,6%6.880
C22,5%9.957
D8,4%3.710
E4,9%2.153
F3,5%1.558
G3,5%1.533
Totaal gelabeld100%44.187
Energielabels Buitengebied Grou vergeleken met Leeuwarden
LabelStavenBuitengebied GrouLeeuwarden
A++++2,0%0,7%
A+++2,0%3,9%
A++0,0%1,6%
A+0,0%3,4%
A22,0%32,0%
B18,0%15,6%
C34,0%22,5%
D8,0%8,4%
E0,0%4,9%
F8,0%3,5%
G6,0%3,5%

Buitengebied Grou Leeuwarden

Deze verdeling gaat over de 67,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Grou vergeleken met Leeuwarden
BouwperiodeStavenBuitengebied GrouLeeuwarden
vóór 194534,0%22,9%
1945–196412,0%14,3%
1965–19746,0%16,7%
1975–19912,0%21,0%
1992–200536,0%8,7%
2006–20148,0%9,4%
2015 en later2,0%7,1%

Buitengebied Grou Leeuwarden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 36,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Grou vergeleken met Leeuwarden
WoningtypeStavenBuitengebied GrouLeeuwarden
Vrijstaand78,0%8,5%
Twee-onder-een-kap4,0%15,7%
Hoekwoning0,0%6,2%
Tussenwoning2,0%25,4%
Appartement0,0%44,0%
Onbekend type16,0%0,1%

Buitengebied Grou Leeuwarden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
18
24,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
122 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Grou e.o.

Alle buurten in Leeuwarden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.