Groenpeil

Hilaard in Leeuwarden

Buurt in wijk Dorpen Zuid-West, gemeente Leeuwarden, postcodegebied 9027. 225 inwoners in 98 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 50 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,2%.

Woningen
98
CBS 2025
Inwoners
225
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 315.000
CBS 2025, gemeente € 263.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
42,0%
EP-Online, 50 gelabeld
Dekking energielabels
51,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hilaard
Labelverdeling Hilaard
LabelAandeelWoningen
A18,0%9
B24,0%12
C28,0%14
D6,0%3
E6,0%3
F10,0%5
G8,0%4
Totaal gelabeld100%50
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%293
A+++3,9%1.742
A++1,6%729
A+3,4%1.494
A32,0%14.138
B15,6%6.880
C22,5%9.957
D8,4%3.710
E4,9%2.153
F3,5%1.558
G3,5%1.533
Totaal gelabeld100%44.187
Energielabels Hilaard vergeleken met Leeuwarden
LabelStavenHilaardLeeuwarden
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,9%
A++0,0%1,6%
A+0,0%3,4%
A18,0%32,0%
B24,0%15,6%
C28,0%22,5%
D6,0%8,4%
E6,0%4,9%
F10,0%3,5%
G8,0%3,5%

Hilaard Leeuwarden

Deze verdeling gaat over de 51,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hilaard vergeleken met Leeuwarden
BouwperiodeStavenHilaardLeeuwarden
vóór 194544,0%22,9%
1945–196412,0%14,3%
1965–197412,0%16,7%
1975–199116,0%21,0%
1992–200516,0%8,7%
2006–20140,0%9,4%
2015 en later0,0%7,1%

Hilaard Leeuwarden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 44,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hilaard vergeleken met Leeuwarden
WoningtypeStavenHilaardLeeuwarden
Vrijstaand68,0%8,5%
Twee-onder-een-kap28,0%15,7%
Hoekwoning2,0%6,2%
Tussenwoning2,0%25,4%
Appartement0,0%44,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Hilaard Leeuwarden

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
39
39,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
148 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Dorpen Zuid-West

Alle buurten in Leeuwarden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.