Groenpeil

Nijlân in Leeuwarden

Buurt in wijk Nijlân & De Zwette, gemeente Leeuwarden, postcodegebied 8931. 3.875 inwoners in 2.484 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.833 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,8%.

Woningen
2.484
CBS 2025
Inwoners
3.875
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 197.000
CBS 2025, gemeente € 263.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
60,3%
EP-Online, 1.833 gelabeld
Dekking energielabels
73,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Nijlân
Labelverdeling Nijlân
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++2,5%46
A++2,9%53
A+4,5%83
A40,7%746
B9,6%176
C18,4%338
D10,0%183
E6,1%111
F2,5%46
G2,7%50
Totaal gelabeld100%1.833
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%308
A+++4,1%1.832
A++1,8%787
A+3,5%1.557
A32,1%14.233
B15,7%6.953
C22,4%9.928
D8,3%3.669
E4,8%2.133
F3,4%1.503
G3,3%1.487
Totaal gelabeld100%44.390
Energielabels Nijlân vergeleken met Leeuwarden
LabelStavenNijlânLeeuwarden
A++++0,1%0,7%
A+++2,5%4,1%
A++2,9%1,8%
A+4,5%3,5%
A40,7%32,1%
B9,6%15,7%
C18,4%22,4%
D10,0%8,3%
E6,1%4,8%
F2,5%3,4%
G2,7%3,3%

Nijlân Leeuwarden

Deze verdeling gaat over de 73,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Nijlân vergeleken met Leeuwarden
BouwperiodeStavenNijlânLeeuwarden
vóór 19450,2%22,9%
1945–196445,6%14,2%
1965–197438,9%17,0%
1975–19912,6%21,0%
1992–20050,1%8,6%
2006–20143,1%9,4%
2015 en later9,6%7,0%

Nijlân Leeuwarden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 45,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Nijlân vergeleken met Leeuwarden
WoningtypeStavenNijlânLeeuwarden
Vrijstaand3,1%8,5%
Twee-onder-een-kap3,0%15,5%
Hoekwoning2,8%6,4%
Tussenwoning8,2%25,3%
Appartement82,8%44,2%
Onbekend type0,1%0,1%

Nijlân Leeuwarden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
882
35,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.820 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Leeuwarden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.