Groenpeil

Rengerspark in Leeuwarden

Buurt in wijk Sonnenborgh e.o., gemeente Leeuwarden, postcodegebied 8917. 1.220 inwoners in 958 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 347 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,2%.

Woningen
958
CBS 2025
Inwoners
1.220
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 123.000
CBS 2025, gemeente € 263.000
Koopwoningen
6,0%
CBS 2025
Label A of B
54,2%
EP-Online, 347 gelabeld
Dekking energielabels
36,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rengerspark
Labelverdeling Rengerspark
LabelAandeelWoningen
A+0,9%3
A24,2%84
B29,1%101
C38,3%133
D0,6%2
E3,2%11
F2,9%10
G0,9%3
Totaal gelabeld100%347
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%293
A+++3,9%1.742
A++1,6%729
A+3,4%1.494
A32,0%14.138
B15,6%6.880
C22,5%9.957
D8,4%3.710
E4,9%2.153
F3,5%1.558
G3,5%1.533
Totaal gelabeld100%44.187
Energielabels Rengerspark vergeleken met Leeuwarden
LabelStavenRengersparkLeeuwarden
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,9%
A++0,0%1,6%
A+0,9%3,4%
A24,2%32,0%
B29,1%15,6%
C38,3%22,5%
D0,6%8,4%
E3,2%4,9%
F2,9%3,5%
G0,9%3,5%

Rengerspark Leeuwarden

Deze verdeling gaat over de 36,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rengerspark vergeleken met Leeuwarden
BouwperiodeStavenRengersparkLeeuwarden
vóór 19456,3%22,9%
1945–19640,0%14,3%
1965–19744,3%16,7%
1975–199187,9%21,0%
1992–20050,0%8,7%
2006–20140,3%9,4%
2015 en later1,2%7,1%

Rengerspark Leeuwarden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 87,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rengerspark vergeleken met Leeuwarden
WoningtypeStavenRengersparkLeeuwarden
Vrijstaand1,2%8,5%
Twee-onder-een-kap0,9%15,7%
Hoekwoning1,2%6,2%
Tussenwoning2,3%25,4%
Appartement94,5%44,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Rengerspark Leeuwarden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
1,0%
CBS 2024
Installaties
12
1,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
57 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Sonnenborgh e.o.

Alle buurten in Leeuwarden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.