Groenpeil

Welgelegen in Leeuwarden

Buurt in wijk Oud-Oost, gemeente Leeuwarden, postcodegebied 8921. 1.645 inwoners in 1.008 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 719 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,2%.

Woningen
1.008
CBS 2025
Inwoners
1.645
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 189.000
CBS 2025, gemeente € 263.000
Koopwoningen
27,0%
CBS 2025
Label A of B
39,1%
EP-Online, 719 gelabeld
Dekking energielabels
71,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Welgelegen
Labelverdeling Welgelegen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%2
A+++0,7%5
A++0,1%1
A+1,0%7
A23,4%168
B13,6%98
C31,2%224
D11,7%84
E6,5%47
F6,0%43
G5,6%40
Totaal gelabeld100%719
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%293
A+++3,9%1.742
A++1,6%729
A+3,4%1.494
A32,0%14.138
B15,6%6.880
C22,5%9.957
D8,4%3.710
E4,9%2.153
F3,5%1.558
G3,5%1.533
Totaal gelabeld100%44.187
Energielabels Welgelegen vergeleken met Leeuwarden
LabelStavenWelgelegenLeeuwarden
A++++0,3%0,7%
A+++0,7%3,9%
A++0,1%1,6%
A+1,0%3,4%
A23,4%32,0%
B13,6%15,6%
C31,2%22,5%
D11,7%8,4%
E6,5%4,9%
F6,0%3,5%
G5,6%3,5%

Welgelegen Leeuwarden

Deze verdeling gaat over de 71,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Welgelegen vergeleken met Leeuwarden
BouwperiodeStavenWelgelegenLeeuwarden
vóór 194557,4%22,9%
1945–19640,3%14,3%
1965–19740,0%16,7%
1975–199122,5%21,0%
1992–20051,1%8,7%
2006–201411,4%9,4%
2015 en later7,2%7,1%

Welgelegen Leeuwarden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 57,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Welgelegen vergeleken met Leeuwarden
WoningtypeStavenWelgelegenLeeuwarden
Vrijstaand1,0%8,5%
Twee-onder-een-kap3,8%15,7%
Hoekwoning8,8%6,2%
Tussenwoning38,9%25,4%
Appartement47,0%44,0%
Onbekend type0,6%0,1%

Welgelegen Leeuwarden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
11,0%
CBS 2024
Installaties
69
6,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
209 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oud-Oost

Alle buurten in Leeuwarden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.