Groenpeil

Bovenveen midden in Leidschendam-Voorburg

Buurt in wijk Bovenveen, gemeente Leidschendam-Voorburg, postcodegebied 2273. 4.160 inwoners in 2.384 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.823 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 26,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 43,4%.

Woningen
2.384
CBS 2025
Inwoners
4.160
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 316.000
CBS 2025, gemeente € 443.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
26,9%
EP-Online, 1.823 gelabeld
Dekking energielabels
76,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bovenveen midden
Labelverdeling Bovenveen midden
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%20
A++1,2%22
A+6,3%115
A12,3%224
B6,0%110
C31,3%571
D22,9%418
E12,2%223
F3,9%72
G2,6%48
Totaal gelabeld100%1.823
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%150
A+++3,1%824
A++2,1%544
A+4,1%1.072
A18,1%4.782
B15,5%4.098
C26,4%6.980
D13,0%3.440
E9,4%2.477
F5,0%1.315
G2,9%774
Totaal gelabeld100%26.456
Energielabels Bovenveen midden vergeleken met Leidschendam-Voorburg
LabelStavenBovenveen middenLeidschendam-Voorburg
A++++0,0%0,6%
A+++1,1%3,1%
A++1,2%2,1%
A+6,3%4,1%
A12,3%18,1%
B6,0%15,5%
C31,3%26,4%
D22,9%13,0%
E12,2%9,4%
F3,9%5,0%
G2,6%2,9%

Bovenveen midden Leidschendam-Voorburg

Deze verdeling gaat over de 76,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bovenveen midden vergeleken met Leidschendam-Voorburg
BouwperiodeStavenBovenveen middenLeidschendam-Voorburg
vóór 19455,4%18,8%
1945–196483,5%25,9%
1965–19740,0%18,0%
1975–19910,0%16,7%
1992–20057,1%10,0%
2006–20143,2%4,0%
2015 en later0,8%6,5%

Bovenveen midden Leidschendam-Voorburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 83,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bovenveen midden vergeleken met Leidschendam-Voorburg
WoningtypeStavenBovenveen middenLeidschendam-Voorburg
Vrijstaand0,0%2,1%
Twee-onder-een-kap0,8%7,0%
Hoekwoning0,8%4,4%
Tussenwoning5,6%19,2%
Appartement92,8%67,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Bovenveen midden Leidschendam-Voorburg

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
5,0%
CBS 2024
Installaties
77
3,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
306 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Bovenveen

Alle buurten in Leidschendam-Voorburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.