Groenpeil

De Rietvink / Veursestraatweg in Leidschendam-Voorburg

Buurt in wijk 't Lien / De Rietvink, gemeente Leidschendam-Voorburg, postcodegebied 2265. 2.610 inwoners in 1.271 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 897 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 43,4%.

Woningen
1.271
CBS 2025
Inwoners
2.610
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 525.000
CBS 2025, gemeente € 443.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
74,0%
EP-Online, 897 gelabeld
Dekking energielabels
70,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Rietvink / Veursestraatweg
Labelverdeling De Rietvink / Veursestraatweg
LabelAandeelWoningen
A+++9,4%84
A++0,2%2
A+2,6%23
A30,4%273
B31,4%282
C20,4%183
D1,4%13
E2,2%20
F0,7%6
G1,2%11
Totaal gelabeld100%897
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%150
A+++3,1%824
A++2,1%544
A+4,1%1.072
A18,1%4.782
B15,5%4.098
C26,4%6.980
D13,0%3.440
E9,4%2.477
F5,0%1.315
G2,9%774
Totaal gelabeld100%26.456
Energielabels De Rietvink / Veursestraatweg vergeleken met Leidschendam-Voorburg
LabelStavenDe Rietvink / VeursestraatwegLeidschendam-Voorburg
A++++0,0%0,6%
A+++9,4%3,1%
A++0,2%2,1%
A+2,6%4,1%
A30,4%18,1%
B31,4%15,5%
C20,4%26,4%
D1,4%13,0%
E2,2%9,4%
F0,7%5,0%
G1,2%2,9%

De Rietvink / Veursestraatweg Leidschendam-Voorburg

Deze verdeling gaat over de 70,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Rietvink / Veursestraatweg vergeleken met Leidschendam-Voorburg
BouwperiodeStavenDe Rietvink / VeursestraatwegLeidschendam-Voorburg
vóór 19453,6%18,8%
1945–19649,0%25,9%
1965–19740,4%18,0%
1975–199131,5%16,7%
1992–200539,9%10,0%
2006–20144,0%4,0%
2015 en later11,5%6,5%

De Rietvink / Veursestraatweg Leidschendam-Voorburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 39,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Rietvink / Veursestraatweg vergeleken met Leidschendam-Voorburg
WoningtypeStavenDe Rietvink / VeursestraatwegLeidschendam-Voorburg
Vrijstaand11,0%2,1%
Twee-onder-een-kap12,8%7,0%
Hoekwoning4,8%4,4%
Tussenwoning28,7%19,2%
Appartement41,7%67,2%
Onbekend type1,0%0,0%

De Rietvink / Veursestraatweg Leidschendam-Voorburg

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
235
18,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.013 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
31 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk 't Lien / De Rietvink

Alle buurten in Leidschendam-Voorburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.