Groenpeil

Galjoen Zuid in Lelystad

Buurt in wijk Kustwijk, gemeente Lelystad, postcodegebied 8243. 845 inwoners in 325 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 206 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
325
CBS 2025
Inwoners
845
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 384.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 206 gelabeld
Dekking energielabels
63,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Galjoen Zuid
Labelverdeling Galjoen Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%2
A+5,8%12
A92,2%190
B1,0%2
Totaal gelabeld100%206
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%62
A+++4,8%1.171
A++3,2%787
A+4,4%1.088
A37,5%9.250
B19,9%4.893
C26,9%6.622
D2,5%623
E0,5%116
F0,1%28
G0,0%6
Totaal gelabeld100%24.646
Energielabels Galjoen Zuid vergeleken met Lelystad
LabelStavenGaljoen ZuidLelystad
A++++0,0%0,3%
A+++1,0%4,8%
A++0,0%3,2%
A+5,8%4,4%
A92,2%37,5%
B1,0%19,9%
C0,0%26,9%
D0,0%2,5%
E0,0%0,5%
F0,0%0,1%
G0,0%0,0%

Galjoen Zuid Lelystad

Deze verdeling gaat over de 63,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Galjoen Zuid vergeleken met Lelystad
BouwperiodeStavenGaljoen ZuidLelystad
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,1%
1965–19740,0%11,5%
1975–19910,0%52,6%
1992–20050,0%15,0%
2006–201499,5%9,0%
2015 en later0,5%11,7%

Galjoen Zuid Lelystad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 99,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Galjoen Zuid vergeleken met Lelystad
WoningtypeStavenGaljoen ZuidLelystad
Vrijstaand10,2%9,8%
Twee-onder-een-kap19,4%16,2%
Hoekwoning1,5%7,2%
Tussenwoning44,2%41,5%
Appartement24,8%25,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Galjoen Zuid Lelystad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
109
33,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
408 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kustwijk

Alle buurten in Lelystad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.