Groenpeil

Hofstede, Plantage, Wijngaard in Lelystad

Buurt in wijk Atolwijk, gemeente Lelystad, postcodegebied 8212. 1.635 inwoners in 686 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 376 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
686
CBS 2025
Inwoners
1.635
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 309.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
42,8%
EP-Online, 376 gelabeld
Dekking energielabels
54,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hofstede, Plantage, Wijngaard
Labelverdeling Hofstede, Plantage, Wijngaard
LabelAandeelWoningen
A+6,9%26
A19,7%74
B16,2%61
C46,8%176
D8,5%32
E1,6%6
F0,3%1
Totaal gelabeld100%376
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%62
A+++4,8%1.171
A++3,2%787
A+4,4%1.088
A37,5%9.250
B19,9%4.893
C26,9%6.622
D2,5%623
E0,5%116
F0,1%28
G0,0%6
Totaal gelabeld100%24.646
Energielabels Hofstede, Plantage, Wijngaard vergeleken met Lelystad
LabelStavenHofstede, Plantage, WijngaardLelystad
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%4,8%
A++0,0%3,2%
A+6,9%4,4%
A19,7%37,5%
B16,2%19,9%
C46,8%26,9%
D8,5%2,5%
E1,6%0,5%
F0,3%0,1%
G0,0%0,0%

Hofstede, Plantage, Wijngaard Lelystad

Deze verdeling gaat over de 54,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hofstede, Plantage, Wijngaard vergeleken met Lelystad
BouwperiodeStavenHofstede, Plantage, WijngaardLelystad
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,1%
1965–197493,4%11,5%
1975–19911,9%52,6%
1992–20051,6%15,0%
2006–20143,2%9,0%
2015 en later0,0%11,7%

Hofstede, Plantage, Wijngaard Lelystad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 93,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hofstede, Plantage, Wijngaard vergeleken met Lelystad
WoningtypeStavenHofstede, Plantage, WijngaardLelystad
Vrijstaand0,8%9,8%
Twee-onder-een-kap12,2%16,2%
Hoekwoning17,0%7,2%
Tussenwoning66,8%41,5%
Appartement3,2%25,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Hofstede, Plantage, Wijngaard Lelystad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
146
21,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
500 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Atolwijk

Alle buurten in Lelystad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.