Groenpeil

Kempenaar West in Lelystad

Buurt in wijk Bolder, gemeente Lelystad, postcodegebied 8231 en postcodegebied 8242. 1.580 inwoners in 687 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 547 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
687
CBS 2025
Inwoners
1.580
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 288.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
73,1%
EP-Online, 547 gelabeld
Dekking energielabels
79,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kempenaar West
Labelverdeling Kempenaar West
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,2%1
A+0,5%3
A59,4%325
B12,8%70
C23,9%131
D2,6%14
E0,4%2
Totaal gelabeld100%547
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%62
A+++4,8%1.171
A++3,2%787
A+4,4%1.088
A37,5%9.250
B19,9%4.893
C26,9%6.622
D2,5%623
E0,5%116
F0,1%28
G0,0%6
Totaal gelabeld100%24.646
Energielabels Kempenaar West vergeleken met Lelystad
LabelStavenKempenaar WestLelystad
A++++0,0%0,3%
A+++0,2%4,8%
A++0,2%3,2%
A+0,5%4,4%
A59,4%37,5%
B12,8%19,9%
C23,9%26,9%
D2,6%2,5%
E0,4%0,5%
F0,0%0,1%
G0,0%0,0%

Kempenaar West Lelystad

Deze verdeling gaat over de 79,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kempenaar West vergeleken met Lelystad
BouwperiodeStavenKempenaar WestLelystad
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,1%
1965–197420,5%11,5%
1975–199170,0%52,6%
1992–20052,2%15,0%
2006–20140,0%9,0%
2015 en later7,3%11,7%

Kempenaar West Lelystad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 70,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kempenaar West vergeleken met Lelystad
WoningtypeStavenKempenaar WestLelystad
Vrijstaand2,4%9,8%
Twee-onder-een-kap6,4%16,2%
Hoekwoning20,8%7,2%
Tussenwoning56,5%41,5%
Appartement13,9%25,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Kempenaar West Lelystad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
68,0%
CBS 2024
Installaties
456
66,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.309 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Bolder

Alle buurten in Lelystad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.