Groenpeil

Landerijen Zuid/West in Lelystad

Buurt in wijk Waterwijk-Landerijen, gemeente Lelystad, postcodegebied 8219 en postcodegebied 8226. 875 inwoners in 294 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 173 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
294
CBS 2025
Inwoners
875
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 548.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 173 gelabeld
Dekking energielabels
58,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Landerijen Zuid/West
Labelverdeling Landerijen Zuid/West
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%2
A++1,7%3
A+8,1%14
A79,8%138
B9,2%16
Totaal gelabeld100%173
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%62
A+++4,8%1.171
A++3,2%787
A+4,4%1.088
A37,5%9.250
B19,9%4.893
C26,9%6.622
D2,5%623
E0,5%116
F0,1%28
G0,0%6
Totaal gelabeld100%24.646
Energielabels Landerijen Zuid/West vergeleken met Lelystad
LabelStavenLanderijen Zuid/WestLelystad
A++++0,0%0,3%
A+++1,2%4,8%
A++1,7%3,2%
A+8,1%4,4%
A79,8%37,5%
B9,2%19,9%
C0,0%26,9%
D0,0%2,5%
E0,0%0,5%
F0,0%0,1%
G0,0%0,0%

Landerijen Zuid/West Lelystad

Deze verdeling gaat over de 58,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Landerijen Zuid/West vergeleken met Lelystad
BouwperiodeStavenLanderijen Zuid/WestLelystad
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,1%
1965–19740,0%11,5%
1975–19910,0%52,6%
1992–200590,2%15,0%
2006–20149,8%9,0%
2015 en later0,0%11,7%

Landerijen Zuid/West Lelystad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 90,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Landerijen Zuid/West vergeleken met Lelystad
WoningtypeStavenLanderijen Zuid/WestLelystad
Vrijstaand69,9%9,8%
Twee-onder-een-kap16,8%16,2%
Hoekwoning2,3%7,2%
Tussenwoning11,0%41,5%
Appartement0,0%25,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Landerijen Zuid/West Lelystad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
146
49,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
771 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Waterwijk-Landerijen

Alle buurten in Lelystad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.