Groenpeil

Lelystad-Haven West in Lelystad

Buurt in wijk Lelystad-Haven, gemeente Lelystad, postcodegebied 8244. 1.305 inwoners in 593 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 342 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
593
CBS 2025
Inwoners
1.305
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 393.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
85,7%
EP-Online, 342 gelabeld
Dekking energielabels
57,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Lelystad-Haven West
Labelverdeling Lelystad-Haven West
LabelAandeelWoningen
A++0,6%2
A+1,8%6
A35,4%121
B48,0%164
C13,2%45
D1,2%4
Totaal gelabeld100%342
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%62
A+++4,8%1.171
A++3,2%787
A+4,4%1.088
A37,5%9.250
B19,9%4.893
C26,9%6.622
D2,5%623
E0,5%116
F0,1%28
G0,0%6
Totaal gelabeld100%24.646
Energielabels Lelystad-Haven West vergeleken met Lelystad
LabelStavenLelystad-Haven WestLelystad
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%4,8%
A++0,6%3,2%
A+1,8%4,4%
A35,4%37,5%
B48,0%19,9%
C13,2%26,9%
D1,2%2,5%
E0,0%0,5%
F0,0%0,1%
G0,0%0,0%

Lelystad-Haven West Lelystad

Deze verdeling gaat over de 57,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Lelystad-Haven West vergeleken met Lelystad
BouwperiodeStavenLelystad-Haven WestLelystad
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,1%
1965–19740,0%11,5%
1975–199122,5%52,6%
1992–200577,5%15,0%
2006–20140,0%9,0%
2015 en later0,0%11,7%

Lelystad-Haven West Lelystad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 77,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Lelystad-Haven West vergeleken met Lelystad
WoningtypeStavenLelystad-Haven WestLelystad
Vrijstaand14,9%9,8%
Twee-onder-een-kap24,9%16,2%
Hoekwoning7,9%7,2%
Tussenwoning45,9%41,5%
Appartement6,4%25,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Lelystad-Haven West Lelystad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
206
34,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
819 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Lelystad-Haven

Alle buurten in Lelystad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.