Groenpeil

Kern Grathem in Leudal

Buurt in wijk Grathem, gemeente Leudal, postcodegebied 6096. 1.480 inwoners in 647 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 350 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,0%.

Woningen
647
CBS 2025
Inwoners
1.480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 366.000
CBS 2025, gemeente € 363.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
40,9%
EP-Online, 350 gelabeld
Dekking energielabels
54,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kern Grathem
Labelverdeling Kern Grathem
LabelAandeelWoningen
A+++6,0%21
A++0,3%1
A+0,3%1
A19,4%68
B14,9%52
C38,9%136
D7,7%27
E5,1%18
F2,9%10
G4,6%16
Totaal gelabeld100%350
Ter vergelijking: gemeente Leudal
Ter vergelijking: gemeente Leudal
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%82
A+++1,2%97
A++1,7%139
A+2,6%213
A25,4%2.075
B19,1%1.559
C27,3%2.232
D8,8%716
E5,9%485
F3,3%267
G3,7%302
Totaal gelabeld100%8.167
Energielabels Kern Grathem vergeleken met Leudal
LabelStavenKern GrathemLeudal
A++++0,0%1,0%
A+++6,0%1,2%
A++0,3%1,7%
A+0,3%2,6%
A19,4%25,4%
B14,9%19,1%
C38,9%27,3%
D7,7%8,8%
E5,1%5,9%
F2,9%3,3%
G4,6%3,7%

Kern Grathem Leudal

Deze verdeling gaat over de 54,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Grathem vergeleken met Leudal
BouwperiodeStavenKern GrathemLeudal
vóór 194510,6%9,3%
1945–196416,9%13,2%
1965–197419,7%19,9%
1975–199133,1%28,0%
1992–200513,1%14,5%
2006–20143,1%10,4%
2015 en later3,4%4,6%

Kern Grathem Leudal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 33,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kern Grathem vergeleken met Leudal
WoningtypeStavenKern GrathemLeudal
Vrijstaand40,9%34,6%
Twee-onder-een-kap41,7%31,7%
Hoekwoning3,7%6,0%
Tussenwoning7,4%9,6%
Appartement6,3%14,2%
Onbekend type0,0%4,0%

Kern Grathem Leudal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
265
41,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.192 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Leudal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.