Groenpeil

Kern Haler in Leudal

Buurt in wijk Haler, gemeente Leudal, postcodegebied 6012. 260 inwoners in 114 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 53 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,0%.

Woningen
114
CBS 2025
Inwoners
260
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 379.000
CBS 2025, gemeente € 363.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
52,8%
EP-Online, 53 gelabeld
Dekking energielabels
46,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kern Haler
Labelverdeling Kern Haler
LabelAandeelWoningen
A+3,8%2
A26,4%14
B22,6%12
C34,0%18
D3,8%2
E5,7%3
F3,8%2
Totaal gelabeld100%53
Ter vergelijking: gemeente Leudal
Ter vergelijking: gemeente Leudal
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%82
A+++1,2%97
A++1,7%139
A+2,6%213
A25,4%2.075
B19,1%1.559
C27,3%2.232
D8,8%716
E5,9%485
F3,3%267
G3,7%302
Totaal gelabeld100%8.167
Energielabels Kern Haler vergeleken met Leudal
LabelStavenKern HalerLeudal
A++++0,0%1,0%
A+++0,0%1,2%
A++0,0%1,7%
A+3,8%2,6%
A26,4%25,4%
B22,6%19,1%
C34,0%27,3%
D3,8%8,8%
E5,7%5,9%
F3,8%3,3%
G0,0%3,7%

Kern Haler Leudal

Deze verdeling gaat over de 46,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Haler vergeleken met Leudal
BouwperiodeStavenKern HalerLeudal
vóór 19450,0%9,3%
1945–19649,4%13,2%
1965–197417,0%19,9%
1975–199137,7%28,0%
1992–200517,0%14,5%
2006–201418,9%10,4%
2015 en later0,0%4,6%

Kern Haler Leudal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 37,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kern Haler vergeleken met Leudal
WoningtypeStavenKern HalerLeudal
Vrijstaand62,3%34,6%
Twee-onder-een-kap35,8%31,7%
Hoekwoning0,0%6,0%
Tussenwoning1,9%9,6%
Appartement0,0%14,2%
Onbekend type0,0%4,0%

Kern Haler Leudal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
66,0%
CBS 2024
Installaties
53
46,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
252 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Leudal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.