Groenpeil

Verspreide huizen Baexem in Leudal

Buurt in wijk Baexem, gemeente Leudal, postcodegebied 6095. 795 inwoners in 167 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 52 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 25,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,0%.

Woningen
167
CBS 2025
Inwoners
795
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 491.000
CBS 2025, gemeente € 363.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
25,0%
EP-Online, 52 gelabeld
Dekking energielabels
31,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Baexem
Labelverdeling Verspreide huizen Baexem
LabelAandeelWoningen
A++1,9%1
A+1,9%1
A9,6%5
B11,5%6
C32,7%17
D25,0%13
E1,9%1
F3,8%2
G11,5%6
Totaal gelabeld100%52
Ter vergelijking: gemeente Leudal
Ter vergelijking: gemeente Leudal
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%82
A+++1,2%97
A++1,7%139
A+2,6%213
A25,4%2.075
B19,1%1.559
C27,3%2.232
D8,8%716
E5,9%485
F3,3%267
G3,7%302
Totaal gelabeld100%8.167
Energielabels Verspreide huizen Baexem vergeleken met Leudal
LabelStavenVerspreide huizen BaexemLeudal
A++++0,0%1,0%
A+++0,0%1,2%
A++1,9%1,7%
A+1,9%2,6%
A9,6%25,4%
B11,5%19,1%
C32,7%27,3%
D25,0%8,8%
E1,9%5,9%
F3,8%3,3%
G11,5%3,7%

Verspreide huizen Baexem Leudal

Deze verdeling gaat over de 31,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Baexem vergeleken met Leudal
BouwperiodeStavenVerspreide huizen BaexemLeudal
vóór 194536,5%9,3%
1945–19649,6%13,2%
1965–197425,0%19,9%
1975–199119,2%28,0%
1992–20059,6%14,5%
2006–20140,0%10,4%
2015 en later0,0%4,6%

Verspreide huizen Baexem Leudal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 36,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Baexem vergeleken met Leudal
WoningtypeStavenVerspreide huizen BaexemLeudal
Vrijstaand86,5%34,6%
Twee-onder-een-kap13,5%31,7%
Hoekwoning0,0%6,0%
Tussenwoning0,0%9,6%
Appartement0,0%14,2%
Onbekend type0,0%4,0%

Verspreide huizen Baexem Leudal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
52
31,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
336 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Baexem

Alle buurten in Leudal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.