Groenpeil

Verspreide huizen Haelen in Leudal

Buurt in wijk Haelen, gemeente Leudal, postcodegebied 6081. 355 inwoners in 120 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 42 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 23,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,0%.

Woningen
120
CBS 2025
Inwoners
355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 409.000
CBS 2025, gemeente € 363.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
23,8%
EP-Online, 42 gelabeld
Dekking energielabels
35,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Haelen
Labelverdeling Verspreide huizen Haelen
LabelAandeelWoningen
A+++4,8%2
A4,8%2
B14,3%6
C23,8%10
D11,9%5
E28,6%12
F2,4%1
G9,5%4
Totaal gelabeld100%42
Ter vergelijking: gemeente Leudal
Ter vergelijking: gemeente Leudal
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%82
A+++1,2%97
A++1,7%139
A+2,6%213
A25,4%2.075
B19,1%1.559
C27,3%2.232
D8,8%716
E5,9%485
F3,3%267
G3,7%302
Totaal gelabeld100%8.167
Energielabels Verspreide huizen Haelen vergeleken met Leudal
LabelStavenVerspreide huizen HaelenLeudal
A++++0,0%1,0%
A+++4,8%1,2%
A++0,0%1,7%
A+0,0%2,6%
A4,8%25,4%
B14,3%19,1%
C23,8%27,3%
D11,9%8,8%
E28,6%5,9%
F2,4%3,3%
G9,5%3,7%

Verspreide huizen Haelen Leudal

Deze verdeling gaat over de 35,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Haelen vergeleken met Leudal
BouwperiodeStavenVerspreide huizen HaelenLeudal
vóór 194523,8%9,3%
1945–196433,3%13,2%
1965–197414,3%19,9%
1975–199119,0%28,0%
1992–20054,8%14,5%
2006–20142,4%10,4%
2015 en later2,4%4,6%

Verspreide huizen Haelen Leudal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 33,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Haelen vergeleken met Leudal
WoningtypeStavenVerspreide huizen HaelenLeudal
Vrijstaand61,9%34,6%
Twee-onder-een-kap19,0%31,7%
Hoekwoning9,5%6,0%
Tussenwoning2,4%9,6%
Appartement0,0%14,2%
Onbekend type7,1%4,0%

Verspreide huizen Haelen Leudal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
27
22,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
161 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Haelen

Alle buurten in Leudal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.