Groenpeil

Kern Angeren in Lingewaard

Buurt in wijk Angeren, gemeente Lingewaard, postcodegebied 6687. 2.230 inwoners in 948 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 605 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,8%.

Woningen
948
CBS 2025
Inwoners
2.230
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 384.000
CBS 2025, gemeente € 415.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
63,0%
EP-Online, 605 gelabeld
Dekking energielabels
63,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kern Angeren
Labelverdeling Kern Angeren
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%5
A+++7,3%44
A++0,3%2
A+2,1%13
A32,7%198
B19,7%119
C19,5%118
D6,6%40
E5,0%30
F2,6%16
G3,3%20
Totaal gelabeld100%605
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%196
A+++4,2%515
A++1,4%171
A+4,7%567
A38,9%4.711
B18,0%2.183
C19,5%2.360
D4,7%565
E3,3%400
F2,0%247
G1,7%208
Totaal gelabeld100%12.123
Energielabels Kern Angeren vergeleken met Lingewaard
LabelStavenKern AngerenLingewaard
A++++0,8%1,6%
A+++7,3%4,2%
A++0,3%1,4%
A+2,1%4,7%
A32,7%38,9%
B19,7%18,0%
C19,5%19,5%
D6,6%4,7%
E5,0%3,3%
F2,6%2,0%
G3,3%1,7%

Kern Angeren Lingewaard

Deze verdeling gaat over de 63,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Angeren vergeleken met Lingewaard
BouwperiodeStavenKern AngerenLingewaard
vóór 19454,3%4,9%
1945–196418,0%13,0%
1965–197423,0%16,0%
1975–199124,5%26,6%
1992–200511,9%18,1%
2006–201410,7%11,7%
2015 en later7,6%9,7%

Kern Angeren Lingewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 24,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kern Angeren vergeleken met Lingewaard
WoningtypeStavenKern AngerenLingewaard
Vrijstaand20,0%16,2%
Twee-onder-een-kap32,2%23,2%
Hoekwoning11,9%10,5%
Tussenwoning23,1%28,1%
Appartement12,7%22,0%
Onbekend type0,0%0,0%

Kern Angeren Lingewaard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
393
41,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.459 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Angeren

Alle buurten in Lingewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.