Groenpeil

Exel in Lochem

Buurt in wijk Wijk 02 Laren, gemeente Lochem, postcodegebied 7245. 155 inwoners in 63 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 30 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 36,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,8%.

Woningen
63
CBS 2025
Inwoners
155
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 446.000
CBS 2025, gemeente € 466.000
Koopwoningen
98,0%
CBS 2025
Label A of B
36,7%
EP-Online, 30 gelabeld
Dekking energielabels
47,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Exel
Labelverdeling Exel
LabelAandeelWoningen
A++6,7%2
A+3,3%1
A20,0%6
B6,7%2
C26,7%8
D16,7%5
E10,0%3
F3,3%1
G6,7%2
Totaal gelabeld100%30
Ter vergelijking: gemeente Lochem
Ter vergelijking: gemeente Lochem
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%68
A+++3,7%350
A++1,0%96
A+3,1%296
A29,8%2.841
B15,4%1.472
C25,8%2.463
D8,3%794
E4,7%447
F3,5%333
G3,9%370
Totaal gelabeld100%9.530
Energielabels Exel vergeleken met Lochem
LabelStavenExelLochem
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,7%
A++6,7%1,0%
A+3,3%3,1%
A20,0%29,8%
B6,7%15,4%
C26,7%25,8%
D16,7%8,3%
E10,0%4,7%
F3,3%3,5%
G6,7%3,9%

Exel Lochem

Deze verdeling gaat over de 47,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Exel vergeleken met Lochem
BouwperiodeStavenExelLochem
vóór 194516,7%15,2%
1945–196423,3%14,5%
1965–197410,0%16,7%
1975–199120,0%19,4%
1992–20056,7%14,7%
2006–201416,7%10,9%
2015 en later6,7%8,6%

Exel Lochem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 23,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Exel vergeleken met Lochem
WoningtypeStavenExelLochem
Vrijstaand60,0%28,6%
Twee-onder-een-kap20,0%24,2%
Hoekwoning3,3%7,3%
Tussenwoning16,7%17,8%
Appartement0,0%17,2%
Onbekend type0,0%4,8%

Exel Lochem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
34
54,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
133 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Laren

Alle buurten in Lochem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.