Groenpeil

Gorssel in Lochem

Buurt in wijk Wijk 04 Gorssel, gemeente Lochem, postcodegebied 7213. 3.490 inwoners in 1.712 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.157 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,4%.

Woningen
1.712
CBS 2025
Inwoners
3.490
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 500.000
CBS 2025, gemeente € 466.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
53,0%
EP-Online, 1.157 gelabeld
Dekking energielabels
67,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Gorssel
Labelverdeling Gorssel
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%15
A+++1,9%22
A++0,6%7
A+4,2%49
A29,9%346
B15,0%174
C27,7%320
D6,6%76
E4,4%51
F4,4%51
G4,0%46
Totaal gelabeld100%1.157
Ter vergelijking: gemeente Lochem
Ter vergelijking: gemeente Lochem
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%75
A+++3,5%336
A++1,1%101
A+3,1%301
A30,4%2.912
B15,4%1.479
C25,3%2.419
D8,4%800
E4,7%453
F3,5%334
G3,8%364
Totaal gelabeld100%9.574
Energielabels Gorssel vergeleken met Lochem
LabelStavenGorsselLochem
A++++1,3%0,8%
A+++1,9%3,5%
A++0,6%1,1%
A+4,2%3,1%
A29,9%30,4%
B15,0%15,4%
C27,7%25,3%
D6,6%8,4%
E4,4%4,7%
F4,4%3,5%
G4,0%3,8%

Gorssel Lochem

Deze verdeling gaat over de 67,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Gorssel vergeleken met Lochem
BouwperiodeStavenGorsselLochem
vóór 194510,5%15,4%
1945–196420,7%14,6%
1965–197419,6%16,7%
1975–199116,2%19,5%
1992–200511,4%14,7%
2006–201418,0%10,9%
2015 en later3,6%8,3%

Gorssel Lochem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 20,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Gorssel vergeleken met Lochem
WoningtypeStavenGorsselLochem
Vrijstaand30,0%28,7%
Twee-onder-een-kap21,8%24,1%
Hoekwoning7,7%7,5%
Tussenwoning20,5%17,7%
Appartement19,9%17,2%
Onbekend type0,2%4,8%

Gorssel Lochem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
528
30,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.070 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Gorssel

Alle buurten in Lochem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.