Groenpeil

Bergeind in Loon op Zand

Buurt in wijk Wijk 30 Loon op Zand, gemeente Loon op Zand, postcodegebied 5175. 150 inwoners in 58 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 22 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
58
CBS 2025
Inwoners
150
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 799.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
40,9%
EP-Online, 22 gelabeld
Dekking energielabels
37,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bergeind
Labelverdeling Bergeind
LabelAandeelWoningen
A++++9,1%2
A+++4,5%1
A13,6%3
B13,6%3
C13,6%3
D9,1%2
E4,5%1
F13,6%3
G18,2%4
Totaal gelabeld100%22
Ter vergelijking: gemeente Loon op Zand
Ter vergelijking: gemeente Loon op Zand
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%70
A+++4,7%342
A++2,7%198
A+3,2%235
A28,8%2.102
B19,8%1.442
C22,0%1.604
D8,2%599
E4,9%359
F2,6%187
G2,1%156
Totaal gelabeld100%7.294
Energielabels Bergeind vergeleken met Loon op Zand
LabelStavenBergeindLoon op Zand
A++++9,1%1,0%
A+++4,5%4,7%
A++0,0%2,7%
A+0,0%3,2%
A13,6%28,8%
B13,6%19,8%
C13,6%22,0%
D9,1%8,2%
E4,5%4,9%
F13,6%2,6%
G18,2%2,1%

Bergeind Loon op Zand

Deze verdeling gaat over de 37,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bergeind vergeleken met Loon op Zand
BouwperiodeStavenBergeindLoon op Zand
vóór 194513,6%6,2%
1945–196422,7%12,2%
1965–197422,7%15,3%
1975–199127,3%30,0%
1992–20050,0%12,1%
2006–20144,5%13,2%
2015 en later9,1%11,1%

Bergeind Loon op Zand

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 27,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bergeind vergeleken met Loon op Zand
WoningtypeStavenBergeindLoon op Zand
Vrijstaand81,8%15,7%
Twee-onder-een-kap9,1%24,8%
Hoekwoning0,0%7,7%
Tussenwoning9,1%25,3%
Appartement0,0%19,3%
Onbekend type0,0%7,3%

Bergeind Loon op Zand

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
18
31,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
152 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 30 Loon op Zand

Alle buurten in Loon op Zand

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.