Groenpeil

Ammerzoden in Maasdriel

Buurt in wijk Wijk 01 Ammerzoden, gemeente Maasdriel, postcodegebied 5324. 2.895 inwoners in 1.242 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 733 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
1.242
CBS 2025
Inwoners
2.895
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 424.000
CBS 2025, gemeente € 461.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
51,4%
EP-Online, 733 gelabeld
Dekking energielabels
59,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ammerzoden
Labelverdeling Ammerzoden
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%2
A+++1,4%10
A++1,2%9
A+2,7%20
A29,5%216
B16,4%120
C26,6%195
D11,1%81
E5,0%37
F3,3%24
G2,6%19
Totaal gelabeld100%733
Ter vergelijking: gemeente Maasdriel
Ter vergelijking: gemeente Maasdriel
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%33
A+++6,4%400
A++1,2%77
A+2,6%165
A36,6%2.297
B15,0%940
C19,4%1.215
D8,0%500
E4,7%292
F2,6%165
G3,1%193
Totaal gelabeld100%6.277
Energielabels Ammerzoden vergeleken met Maasdriel
LabelStavenAmmerzodenMaasdriel
A++++0,3%0,5%
A+++1,4%6,4%
A++1,2%1,2%
A+2,7%2,6%
A29,5%36,6%
B16,4%15,0%
C26,6%19,4%
D11,1%8,0%
E5,0%4,7%
F3,3%2,6%
G2,6%3,1%

Ammerzoden Maasdriel

Deze verdeling gaat over de 59,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ammerzoden vergeleken met Maasdriel
BouwperiodeStavenAmmerzodenMaasdriel
vóór 19453,7%7,0%
1945–196420,3%14,4%
1965–197421,3%13,5%
1975–199135,5%25,6%
1992–200512,6%13,7%
2006–20144,8%14,7%
2015 en later1,9%11,2%

Ammerzoden Maasdriel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 35,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ammerzoden vergeleken met Maasdriel
WoningtypeStavenAmmerzodenMaasdriel
Vrijstaand22,4%27,0%
Twee-onder-een-kap33,0%29,6%
Hoekwoning6,3%8,4%
Tussenwoning21,7%20,6%
Appartement16,6%12,6%
Onbekend type0,0%1,8%

Ammerzoden Maasdriel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
563
45,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.213 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Ammerzoden

Alle buurten in Maasdriel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.