Groenpeil

Huizendijk, Voorne, De Kop en Veluwe in Maasdriel

Buurt in wijk Wijk 03 Heerewaarden, gemeente Maasdriel, postcodegebied 6624. 185 inwoners in 78 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 29 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
78
CBS 2025
Inwoners
185
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 608.000
CBS 2025, gemeente € 461.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
41,4%
EP-Online, 29 gelabeld
Dekking energielabels
37,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Huizendijk, Voorne, De Kop en Veluwe
Labelverdeling Huizendijk, Voorne, De Kop en Veluwe
LabelAandeelWoningen
A++6,9%2
A20,7%6
B13,8%4
C10,3%3
D24,1%7
E13,8%4
F3,4%1
G6,9%2
Totaal gelabeld100%29
Ter vergelijking: gemeente Maasdriel
Ter vergelijking: gemeente Maasdriel
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%33
A+++6,4%400
A++1,2%77
A+2,6%165
A36,6%2.297
B15,0%940
C19,4%1.215
D8,0%500
E4,7%292
F2,6%165
G3,1%193
Totaal gelabeld100%6.277
Energielabels Huizendijk, Voorne, De Kop en Veluwe vergeleken met Maasdriel
LabelStavenHuizendijk, Voorne, De Kop en VeluweMaasdriel
A++++0,0%0,5%
A+++0,0%6,4%
A++6,9%1,2%
A+0,0%2,6%
A20,7%36,6%
B13,8%15,0%
C10,3%19,4%
D24,1%8,0%
E13,8%4,7%
F3,4%2,6%
G6,9%3,1%

Huizendijk, Voorne, De Kop en Veluwe Maasdriel

Deze verdeling gaat over de 37,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Huizendijk, Voorne, De Kop en Veluwe vergeleken met Maasdriel
BouwperiodeStavenHuizendijk, Voorne, De Kop en VeluweMaasdriel
vóór 194551,7%7,0%
1945–196424,1%14,4%
1965–19746,9%13,5%
1975–19913,4%25,6%
1992–200510,3%13,7%
2006–20143,4%14,7%
2015 en later0,0%11,2%

Huizendijk, Voorne, De Kop en Veluwe Maasdriel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 51,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Huizendijk, Voorne, De Kop en Veluwe vergeleken met Maasdriel
WoningtypeStavenHuizendijk, Voorne, De Kop en VeluweMaasdriel
Vrijstaand79,3%27,0%
Twee-onder-een-kap10,3%29,6%
Hoekwoning0,0%8,4%
Tussenwoning10,3%20,6%
Appartement0,0%12,6%
Onbekend type0,0%1,8%

Huizendijk, Voorne, De Kop en Veluwe Maasdriel

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
37
47,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
196 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 03 Heerewaarden

Alle buurten in Maasdriel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.