Groenpeil

Beegden in Maasgouw

Buurt in wijk Wijk 06 Beegden, gemeente Maasgouw, postcodegebied 6099. 1.900 inwoners in 868 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 443 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,9%.

Woningen
868
CBS 2025
Inwoners
1.900
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 373.000
CBS 2025, gemeente € 348.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
53,5%
EP-Online, 443 gelabeld
Dekking energielabels
51,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Beegden
Labelverdeling Beegden
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%6
A+++3,6%16
A++3,8%17
A+2,0%9
A30,0%133
B12,6%56
C23,7%105
D9,5%42
E6,8%30
F4,5%20
G2,0%9
Totaal gelabeld100%443
Ter vergelijking: gemeente Maasgouw
Ter vergelijking: gemeente Maasgouw
LabelAandeelWoningen
A++++3,2%205
A+++4,6%291
A++3,7%233
A+2,6%167
A23,6%1.507
B16,2%1.031
C23,1%1.473
D9,4%601
E5,9%377
F4,0%257
G3,7%233
Totaal gelabeld100%6.375
Energielabels Beegden vergeleken met Maasgouw
LabelStavenBeegdenMaasgouw
A++++1,4%3,2%
A+++3,6%4,6%
A++3,8%3,7%
A+2,0%2,6%
A30,0%23,6%
B12,6%16,2%
C23,7%23,1%
D9,5%9,4%
E6,8%5,9%
F4,5%4,0%
G2,0%3,7%

Beegden Maasgouw

Deze verdeling gaat over de 51,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Beegden vergeleken met Maasgouw
BouwperiodeStavenBeegdenMaasgouw
vóór 19459,7%8,8%
1945–196413,3%14,9%
1965–197426,4%19,2%
1975–199123,7%23,6%
1992–20056,3%14,8%
2006–201412,9%6,2%
2015 en later7,7%12,5%

Beegden Maasgouw

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 26,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Beegden vergeleken met Maasgouw
WoningtypeStavenBeegdenMaasgouw
Vrijstaand42,4%30,1%
Twee-onder-een-kap35,7%30,8%
Hoekwoning5,0%7,3%
Tussenwoning9,7%11,5%
Appartement7,2%12,8%
Onbekend type0,0%7,5%

Beegden Maasgouw

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
390
44,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.750 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Maasgouw

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.