Groenpeil

Heel in Maasgouw

Buurt in wijk Wijk 05 Heel, gemeente Maasgouw, postcodegebied 6097. 4.145 inwoners in 1.800 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.061 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,9%.

Woningen
1.800
CBS 2025
Inwoners
4.145
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 381.000
CBS 2025, gemeente € 348.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
63,1%
EP-Online, 1.061 gelabeld
Dekking energielabels
58,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Heel
Labelverdeling Heel
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%14
A+++3,2%34
A++0,9%10
A+2,6%28
A30,6%325
B24,3%258
C20,5%217
D7,7%82
E5,2%55
F2,1%22
G1,5%16
Totaal gelabeld100%1.061
Ter vergelijking: gemeente Maasgouw
Ter vergelijking: gemeente Maasgouw
LabelAandeelWoningen
A++++3,2%205
A+++4,6%291
A++3,7%233
A+2,6%167
A23,6%1.507
B16,2%1.031
C23,1%1.473
D9,4%601
E5,9%377
F4,0%257
G3,7%233
Totaal gelabeld100%6.375
Energielabels Heel vergeleken met Maasgouw
LabelStavenHeelMaasgouw
A++++1,3%3,2%
A+++3,2%4,6%
A++0,9%3,7%
A+2,6%2,6%
A30,6%23,6%
B24,3%16,2%
C20,5%23,1%
D7,7%9,4%
E5,2%5,9%
F2,1%4,0%
G1,5%3,7%

Heel Maasgouw

Deze verdeling gaat over de 58,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Heel vergeleken met Maasgouw
BouwperiodeStavenHeelMaasgouw
vóór 19453,4%8,8%
1945–19648,8%14,9%
1965–197420,9%19,2%
1975–199118,0%23,6%
1992–200525,8%14,8%
2006–201418,0%6,2%
2015 en later5,1%12,5%

Heel Maasgouw

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 25,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Heel vergeleken met Maasgouw
WoningtypeStavenHeelMaasgouw
Vrijstaand39,6%30,1%
Twee-onder-een-kap31,1%30,8%
Hoekwoning3,9%7,3%
Tussenwoning6,9%11,5%
Appartement5,6%12,8%
Onbekend type13,0%7,5%

Heel Maasgouw

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
801
44,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.588 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Heel

Alle buurten in Maasgouw

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.