Groenpeil

Buitengebied-Volkel in Maashorst

Buurt in wijk Volkel, gemeente Maashorst, postcodegebied 5408. 1.150 inwoners in 401 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 163 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,6%.

Woningen
401
CBS 2025
Inwoners
1.150
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 583.000
CBS 2025, gemeente € 423.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
52,8%
EP-Online, 163 gelabeld
Dekking energielabels
40,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied-Volkel
Labelverdeling Buitengebied-Volkel
LabelAandeelWoningen
A+++4,9%8
A++1,2%2
A+3,1%5
A33,1%54
B10,4%17
C17,8%29
D10,4%17
E6,1%10
F6,1%10
G6,7%11
Totaal gelabeld100%163
Ter vergelijking: gemeente Maashorst
Ter vergelijking: gemeente Maashorst
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%229
A+++4,5%724
A++2,6%426
A+4,0%651
A31,5%5.132
B19,5%3.178
C22,0%3.571
D7,2%1.168
E3,8%623
F1,8%296
G1,7%270
Totaal gelabeld100%16.268
Energielabels Buitengebied-Volkel vergeleken met Maashorst
LabelStavenBuitengebied-VolkelMaashorst
A++++0,0%1,4%
A+++4,9%4,5%
A++1,2%2,6%
A+3,1%4,0%
A33,1%31,5%
B10,4%19,5%
C17,8%22,0%
D10,4%7,2%
E6,1%3,8%
F6,1%1,8%
G6,7%1,7%

Buitengebied-Volkel Maashorst

Deze verdeling gaat over de 40,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied-Volkel vergeleken met Maashorst
BouwperiodeStavenBuitengebied-VolkelMaashorst
vóór 194519,6%3,3%
1945–196418,4%11,5%
1965–197411,0%21,2%
1975–199115,3%28,8%
1992–20054,9%14,4%
2006–201428,8%11,3%
2015 en later1,8%9,5%

Buitengebied-Volkel Maashorst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 28,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied-Volkel vergeleken met Maashorst
WoningtypeStavenBuitengebied-VolkelMaashorst
Vrijstaand60,7%16,7%
Twee-onder-een-kap28,8%21,6%
Hoekwoning2,5%8,5%
Tussenwoning6,7%25,5%
Appartement0,6%26,6%
Onbekend type0,6%1,1%

Buitengebied-Volkel Maashorst

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
160
39,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.007 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Volkel

Alle buurten in Maashorst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.